wiosna

i

Autor: MAREK MALISZEWSKI/REPORTER

Pogoda

Kiedy będzie ciepło w kwietniu 2023? Pogoda na wiosnę nie napawa optymizmem

2023-03-29 15:50

Przed nami chwilowa poprawa pogody, wzrost temperatur i sporo słońca. Jednak wiosenna aura nie zostanie z nami na długo. Przed świętami wielkanocnymi czeka nas kolejne ochłodzenie i intensywne opady deszczu. Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Jaka będzie pogoda w kwietniu 2023? Sprawdziliśmy, jak prezentuje się prognoza pogody na najbliższy miesiąc.

Pogoda w ostatnim czasie zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Choć w wielu miejscach przez kilka dni zrobiło się odrobinę cieplej i można było poczuć pierwsze podmuchy wiosny, to prognoza pogody na kwiecień 2023 nie napawa optymizmem. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, kiedy będzie ciepło i czy to ostatni atak zimy i śniegu w najbliższym czasie. Aura w ostatnich dniach marca nie była zbyt korzystna. Mróz oraz opady śniegu i deszczu udowodniły nam, że na cieplejszy okres będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. W myśl przysłowia - kwiecień plecień, najbliższe dni przyniosą nam sporo słońca i bezchmurnego nieba, ale także mrozy i opady śniegu.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich dawno nie było!

Wnuczka śpiewa Krawczyka, babcia słucha Rammsteina | Dokończ piosenkę #8

Prognoza pogody - kwiecień 2023

Prognoza pogody na kwiecień 2023 wskazuje, że odrobinę cieplej zrobi się już na początku miesiąca. Temperatura w całym kraju będzie wynosiła ponad 10 st. C. Najwięcej powodów do radości będą mieli mieszkańcy południowego zachodu. To właśnie tam termometry pokażą nawet 16 st. C. Nieco chłodniej, bo około 13 st. C. będzie będzie na zachodzie i w centrum. Z kolei na północy temperatura w pierwszych dniach kwietnia 2023 wyniesie około 12 st.C. Choć zrobi się odrobinę cieplej i termometry nie będą pokazywały już wartości poniżej 0 st. C., to powinniśmy przygotować się na opady deszczy i silny, chłodny wiatr. Wiosenna aura nie zostanie z nami na długo. Prognoza pogody na Wielkanoc 2023 pokazuje, że tegoroczne święta będą naprawdę zimne. Nie warto więc chować do szafy szalików i ciepłych płaszczy, ponieważ mogą się jeszcze przydać.

Majówka 2023 przedłużona! Niektórzy będą mieli dwa razy więcej wolnego

Prognoza pogody kwiecień 2023 - kiedy będzie ciepło?

Prognoza długoterminowa na kwiecień 2023 wskazuje, że na powrót wiosny będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na początku miesiąca Polska znajdzie się pod wpływem ośrodków niskiego ciśnienia, które przyniosą prawdopodobnie przez wiele dni zmienne warunki pogodowe. Jednak według prognoz europejskich ECMWF, w połowie kwietnia temperatury będą wyższe niż 20-letnia norma klimatologiczna. Oznacza to, że przeważać będą ciepłe masy powietrza i wyższe temperatury. Prawdziwe nadejście wiosny odczujemy jednak dopiero pod koniec miesiąca. To właśnie wtedy temperatury wzrosną do około 15 st. C., a pogoda będzie zdecydowanie bardziej stabilna.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?