Święta prawosławne Wielkanoc 2020 – kiedy i jakie są tradycje?

2020-04-13 9:40
Wielkanoc prawosławna
Autor: freeimages.com/photographer/claudelu-38638 Wielkanoc prawosławna

Wielkanoc prawosławna w 2020 roku wypada w innych dniach niż uroczystości katolickie, a wszystko spowodowane jest tym, że Kościół prawosławny bazuje na zupełnie innym kalendarzu. Już na ESKA.pl dowiesz się więcej o Świętach prawosławnych w 2020 roku. Sprawdź, kiedy dokładnie jest prawosławna Wielkanoc i jak długa potrwa!

Wielkanoc prawosławna 2020 zbliża się wielkimi krokami, mimo, że nie datuje się ona na ten sam dzień co Wielkanoc w Kościele katolickim. Różnica w terminach tych świąt wynika po prostu z tego, że duchowni należą do dwóch różnych wyznań, a co za tym idzie? Bazują na innych kalendarzach. Dokładnie mowa o kalendarzu gregoriańskim, na którym skupiają się osoby wyznania katolickiego oraz juliańskim, który jest istotny dla osób prawosławnych. Różnica pomiędzy jedną, a drugą Wielkanocą jest dosyć drastyczna, ponieważ może być to nawet pięć tygodni, ciekawe jak będzie to wyglądać w 2020 roku. Święta prawosławne Wielkanocne są świętem ruchomym w czasie, które wypadają w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Prawosławna Wielkanoc jest związana ze swoimi zwyczajami. To czas, w którym zaraz po wyznaniu prawosławnym odprawiana jest uroczysta jutrznia, w której każda osoba wierna bierze udział dokonując symbolicznego obrządku. Kiedy dokładnie wypada Wielkanoc prawosławna w 2020 roku i jak długa trwają uroczystości? Zdradzamy poniżej.

Wielkanoc prawosławna 2020 - kiedy i jak długa potrwa?

Wielkanoc prawosławna rozpocznie się dokładnie w niedziele 19 kwietnia 2020 roku, a skończy we wtorek 21 kwietnia, tak więc w tym roku święta te odbędą się tydzień po Wielkanocy w Kościele katolickim.

Modne dekoracje na Wielkanoc
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze