Światowizja powstanie? Zaskakujące słowa szefa Eurowizji

2021-05-26 12:48
Eurowizja 2021
Autor: NPO/NOS/AVROTROS NATHAN REINDS

Światowizja to konkurs, o którym mówi się od lat. Wiele osób uważa, że powinna powstać rozszerzona wersja Eurowizji, która pozwoliłby na udział państw ze wszystkich kontynentów świata. Pierwszym znakiem miał być udział Australii w europejskim konkursie. Zapytano nowego szefa Eurowizji o możliwość powstania wersji ogólnoświatowej. Jego słowa zaskakują.

Światowizja dojdzie do skutku? Od dawna wiele osób chciałoby zobaczyć rozszerzoną wersję Eurowizji, która miałaby stać się muzycznym odpowiednikiem mundialu. Miałyby w niej brać udział takie kraje jak Stany Zjednoczone, Chiny, Brazylia, RPA czy Indie. To z pewnością otworzyłoby wiele drzwi artystom z małych państw. Do tej pory uważano jednak, że to tylko marzenia, które są niemożliwe do spełnienia. Okazuje się, że może to być błędne myślenie. Przed finałem 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie szef Eurowizji odpowiedział na kilka pytań fanów. Martin Österdahl został zapytany także o możliwość w przyszłości Światowizji. Szef odpowiedział, że jest to realne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to potwierdzenie organizacji konkursu, ale tylko deklaracja, że jest to możliwe. Organizacja takiego wydarzenia byłaby bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii koronawirusa.

Eurowizja 2021. Zwycięzca Konkursu Piosenki Eurowizji

American Song Contest 2022

Eurowizja poszerza swoje granice. Potwierdzono, że już w 2022 roku w Stanach Zjednoczonych powstanie konkurs na wzór Eurowizji. Wezmą w nim udział wszystkie stany USA. Organizacją wydarzenia zajmuje się telewizja NBC. Konkurs zostanie jednak zrealizowany w formie talent show, a nie festiwalu.

Sonda
Czy Światowizja powinna powstać?

Eurowizja 2021 - zwycięzcy

65. Konkurs Piosenki Eurowizji ma już zwycięzców. Kryształowy mikrofon trafił do Włoch. Kraj ten reprezentował młodzieżowy zespół rockowy Maneskin, który wykonał piosenkę Zitti e buoni. W głosowaniu widzów zdobyli aż 318 punktów, znacznie pokonując konkurencję. W związku z tym Eurowizja 2022 odbędzie się we Włoszech.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze