Świąteczne piosenki i kolędy na nowej płycie Pectus

2016-11-24 18:19
Świąteczne piosenki i kolędy na nowej płycie Pectus
Autor: fot. okładka płyty Pectus Świąteczne piosenki i kolędy na nowej płycie Pectus

Świąteczne piosenki i kolędy na nowej płycie Pectus. Album o nazwie Kolędy przy Kominie właśnie trafił do sprzedaży. Sprawdź, co wiemy o nowym krążku Pectus już teraz - na Eska.pl.

Świąteczne płyty i kolędy na nowej płycie Pectus. Zespół nagrał krążek z tradycyjnymi polskimi kolędami i z pastorałkami, ale to, co dodaje płycie wyjątkowości to poza świątecznymi emocjami z tych dźwięków płynącymi, również miejsce, w którym płytę nagrano. Album powstał w Bogoniowicach w województwie małopolskim.
- Tam znajduje się nasz dom rodzinny, tam dorastaliśmy - mówi Tomasz Szczepanik, lider Zespołu Pectus. - Kiedy pojawiła się możliwość odnowienia starej chaty, postanowiliśmy z niej skorzystać. Wyremontowaliśmy dom, daliśmy mu drugie życie i tam postanowiliśmy nagrać płytę z kolędami, które na myśl przywodzą nam te święta z najmłodszych lat - dodaje. I tak stary dom na zboczu pagórka stał się po kilku miesiącach wytężonych prac, czarownym skansenem z drewnianą podłogą, mszonymi drewnianymi ścianami i urokliwym kominem, który wykorzystano w nazwie płyty.

Nowa płyta Pectus z kolędami

W tym właśnie niecodziennym miejscu powstało studio nagrań zespołu Pectus. - Mogliśmy iść na łatwiznę, nagrać płytę w normalnym studiu, w którym zazwyczaj pracują zespoły muzyczne. Chcieliśmy jednak, by ta płyta z kolędami była szczera i nasycona tylko dobrymi emocjami. A to wszystko było możliwe tylko w naszym starym rodzinnym domu - mówi perkusista Marek Szczepanik. Do udziału w nagraniach Pectus zaprosił zaprzyjaźnioną kapelę Pogórzanie. Kapela ludowa z okolic Bogoniowic, dodała nowej płycie Braci Szczepaników nieco tradycyjnego folkloru. Skocznych góralskich dźwięków dołożył do całości również Szymon Chyc - Magdzin z zespołu Future Folk.

Już od 25 listopada płyta Kolędy przy kominie dostępna będzie w sklepach sieci EMPIK, na stronie www.kulturalnysklep.pl, a także na oficjalnej stronie internetowej zespołu.

Pełna lista piosenek, które znajdują się na nowej płycie Pectis - Kolędy przy Kominie przedstawia się następująco:

 1. Wśród nocnej ciszy
 2. Przybieżeli do Betlejem
 3. A wczora z wieczora
 4. Lulajże Jezuniu
 5. Idziemy tu idziemy
 6. .Bracia patrzcie jeno
 7. Cicha noc
 8. Jedna z pierwszych gwiazd
 9. Połnoc już była
 10. Hej w dzień narodzenia
 11. Przy kominie

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze