Swedish House Mafia znów razem! Axwell, Ingrosso i Angello radują nas płytą Paradise Again

i

Autor: Universal Music Poland

Swedish House Mafia znów razem! Axwell, Ingrosso i Angello radują nas płytą Paradise Again

2022-04-15 16:17

Supergrupa Swedish House Mafia, którą tworzą Steve Angello, Sebastian Ingrosso i Axwell, wydała wyczekiwany na całym świecie debiutancki album zatytułowany „Paradise Again”. W ramach promocji płyty trio 21 października wystąpi w TAURON Arenie Kraków.

Paradise Again to efekt muzycznej synergii, którą artyści ponownie odnaleźli podczas reaktywacji i trasy w 2019 roku. Kolejne lata zespół spędził w studiu, odkrywając nowe dźwiękowe palety, struktury i brzmienia wywodzące się z bogatego arsenału analogowych syntezatorów. Choć nowy materiał zawiera wiele charakterystycznych dla Swedish House Mafia elementów, jednocześnie stanowi ambitne urozmaicenie ich muzycznego repertuaru, o czym świadczy chociażby szeroki wachlarz współpracowników i gości. W realizacji płyty udział brali bowiem The Weeknd, A$AP Rocky, Sting, Ty Dolla $ign, 070 Shake, Jacob Mühlrad, Seinabo Sey, Mapei i angielska piosenkarka Connie Constance w utworze Heaven Takes You Home, czyli nowym singlu promującym album.

Nowości Muzyczne 2022 - NOWE HITY, PREMIERY, PŁYTY, ZAPOWIEDZI [POLSKIE I ZAGRANICZNE]

Daft Punk zakończyli działalność. Te HITY duetu zna każdy!

Swedish House Mafia znów - płyta Paradise Again

- Zawsze są nowe terytoria do eksplorowania - mówi Angelo. - Największym wyzwaniem było jednak zrobienie czegoś, czego nikt się po nas nie spodziewał. Musieliśmy stworzyć dźwięki, których nigdy wcześniej nie słyszeliśmy i które nas ekscytowały. To dla mnie bardzo inspirujące, że jestem w zespole, który chce stawiać sobie nowe wyzwania. To dla nas zdecydowanie jeden z najbardziej elektryzujących okresów, bo znów bawimy się jak 15-latkowie.

Swedish House Mafia w Polsce 2022 - DATA, MIEJSCE, BILETY, PIOSENKI, SUPPORT

Pierwsze informacje o płycie Swedish House Mafia pojawiły się latem ubiegłego roku w magazynie Billboard. Następnie były single Redlight (with Sting), It Gets Better, Lifetime (with Ty Dolla $ign & 070 Shake) oraz Moth To a Flame z udziałem The Weeknda. W międzyczasie Swedish House Mafia wystąpili w programie „The Tonight Show With Jimmy Fallon, znaleźli się wśród producentów płyty The Weeknda Dawn FM (w tym przebojowego singla Sacrifice), zostali nominowani do nagrody iHeartRadio i trafili na okładkę magazynu Spin.

Swedish House Mafia w Polsce 2022 - koncert

Muzykę z nowej płyty można będzie usłyszeć już jesienią w Polsce. W ramach trasy promującej album „Paradise Again” Swedish House Mafia wystąpi 21 października w TAURON Arenie Kraków. Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora.

Swedish House Mafia - piosenka