Sukces gwiazdy J-Popu w Fortnite i nie tylko! Kenshi Yonezu podbija świat muzyki

2020-08-13 12:37 EK
Sukces gwiazdy J-Popu w Fortnite i nie tylko! Kenshi Yonezu podbija świat muzyki
Autor: Materiał Prasowy/Sony Music Sukces gwiazdy J-Popu w Fortnite i nie tylko! Kenshi Yonezu podbija świat muzyki

Kenshi Yonezu podbija świat muzyki za sprawą swojego albumu i nie tylko. Japoński gwiazdor kilka dni temu wystąpił na koncercie w Fortnite! Więcej szczegółów na ten temat przeczytacie na ESKA.pl.

Japoński gwiazdor Kenshi Yonezu kilka dni temu wystąpił w Fortnite! Wcześniej mieliśmy okazję oglądać tam wirtualne koncerty Marshemello i Travisa Scotta. Na występie La Flame’a pojawiło się prawie 28 milionów graczy z całego świata. Fani poprzez swoje awatary mogli uczestniczyć w wirtualnym koncercie tak, jakby odbywał się on na festiwalu muzycznym. Również koncert Kenshiego okazał się ogromnym sukcesem. Hashtag #YonezuXFortnite natychmiast po wydarzeniu stał się największym światowym trendem na Twitterze. Yonezu podbił serca nie tylko graczy, ale też wszystkich słuchaczy. Jego album STRAY SHEEP wskoczył odpowiednio na dwunaste i dziewiąte miejsce na listach iTunes w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie. W samej przedsprzedaży wydawnictwo rozeszło się w milionie egzemplarzy, a teledysk do utworu “Campanella” obejrzano ponad 6 milionów razy w niecały tydzień. W Azji płyta okazała się fenomenalnym sukcesem - w ponad 30 regionach jest numerem jeden.

Według japońskiego Billboardu, STRAY SHEEP w ciągu pierwszych trzech dni od premiery rozszedł się w nakładzie ponad 500 tysięcy. To najlepszy wynik dla japońskiego artysty od 2008 roku.

BTS kiedyś i dziś

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Fortnite - Kenshi Yonezu

Kenshi Yonezu jest znany z pobijania kolejnych rekordów. Jako pierwszy japoński artysta zgromadził 5 milionów subskrypcji na platformie YouTube, a jego teledyski mają łącznie 2,8 miliarda odtworzeń. 10 lipca Yonezu wypuścił klip do singla Kanden, który w 2 godziny osiągnął milion wyświetleń, a liczba urosła do 36 milionów. Album STRAY SHEEP składa się z 15 utworów, wliczając w to mega hit Lemon, który znalazł się na pierwszym miejscu japońskiej, corocznej listy Billboard - dwa lata z rzędu. Teledysk do utworu pobił wszelkie rekordy oglądalności w Japonii - na ten moment ma on ponad 600 milionów wyświetleń.

Najnowsze