Nie żyje polski piłkarz. Miał zaledwie 31 lat. Jeszcze niedawno grał na ligowych boiskach

Tragiczne informacje napłynęły ze świata polskiego futbolu. Zmarł Michał Wołos, zawodnik mający zaledwie 31 lat. Smutną nowinę przekazał jego ostatni klub – Marcovia Marki, do którego dołączył na początku 2024 roku. Zespół pożegnał piłkarza w poruszających słowach.

Michał Wołos nie żyje
Autor: Marcovia Marki/ Facebook Michał Wołos nie żyje

Nie żyje Michał Wołos. 31-letni zawodnik grał w wielu polskich klubach

W środę, 18 marca, do kibiców dotarła tragiczna informacja o śmierci Michała Wołosa, który w sierpniu obchodziłby 32. urodziny. Środowisko piłkarskie klubu z podwarszawskich Marek pogrążyło się w głębokiej żałobie.

"Są wiadomości, których nie chcielibyśmy nigdy przekazywać... Niestety dotarła do nas bardzo smutna informacja - w wieku 31 lat zmarł Michał Wołos, który jeszcze w rundzie jesiennej reprezentował barwy Marcovii" - poinformowała Marcovia Marki w oficjalnych profilach społecznościowych.

Jak dobrze znasz polskie kluby piłkarskie? Sprawdź, czy wiesz jakie mają przydomki [QUIZ]
Pytanie 1 z 8
Pogoń Szczecin jest znana także jako…?

FC Barcelona demoluje Newcastle. Niespodziewany powrót Wojciecha Szczęsnego!

Zmarły zawodnik urodził się 20 sierpnia 1994 roku we Włodawie. Swoje pierwsze kroki na murawie stawiał w barwach miejscowej Włodawianki. Następnie szlifował umiejętności w juniorskich drużynach Motoru i Widoku Lublin, by ostatecznie zadebiutować w seniorskiej piłce jako gracz Polonii Przemyśl. W trakcie swojej kariery zakładał koszulki wielu zespołów, w tym m.in. Oriona Niedrzwica Duża, Lublinianki Lublin, Motoru Lublin, Orląt Radzyń Podlaski, Kryształu Werbkowice czy Mazovii Mińsk Mazowiecki, skąd w styczniu 2024 roku przeniósł się do Marcovii Marki. Najdłuższy okres w swojej piłkarskiej przygodzie – ponad cztery lata – spędził w zespole Chełmianki Chełm.

"Rodzinie oraz bliskim Michała składamy najszczersze wyrazy współczucia. Sobotnie spotkanie Marcovii z MKS Przasnysz poprzedzone zostanie minutą ciszy ku pamięci Michała" - poinformował jego ostatni klub.

Pod oświadczeniem klubu natychmiast zaroiło się od reakcji wstrząśniętych kibiców. W trwającym sezonie 2025/2026 Marcovia Marki rywalizuje na poziomie IV ligi. Po zakończeniu zmagań w rundzie jesiennej drużyna plasowała się w strefie spadkowej, na 17. lokacie. Runda wiosenna wystartowała w weekend 14-15 marca.