Opole 2023

Spektakularny występ Dody i zwycięstwo Felivers! Tak było pierwszego dnia na Opolu 2023!

2023-06-10 10:48

Pierwszy dzień 60. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej udowodnił, że muzyka w naszym kraju jest w naprawdę świetnej formie, a artyści, nawet ci debiutujący, posiadają ogromne talenty, charyzmę oraz umiejętności wokalne. To, co wydarzyło się tego dnia na opolskiej scenie było niewiarygodne!

Opole 2023 z pewnością zapisze się w historii polskiej muzyki jako jeden z najważniejszych festiwali w tym roku. Wydarzenie zostało zainaugurowane przez Wielką Galę – Od Opola do Opola, podczas której mogliśmy usłyszeć największe hity minionych lat. Choć pogoda próbowała pokrzyżować plany organizatorów, to deszcz w niczym nie przeszkodził. Opolski amfiteatr został wypełniony hitami minionych 60. lat. Jedną z najbardziej wyczekiwanych gwiazd w trakcie wydarzenia była Doda. Gwiazda nie tylko zaprezentowała swoje nowe utwory z albumu Aquaria, ale również zachwyciła wszystkich swoimi niekonwencjonalnymi strojami. Wielki uśmiech nie schodził z jej twarzy, a swoją pozytywną energią zarażała wszystkich zgromadzonych. Opole 2023, to również debiuty. Młodzi artyści zawalczyli o nagrodę imienia Anny Jantar oraz nagrodę widzów opolskiego festiwalu. I zrobili to w naprawdę znakomitym stylu!

Festiwal Opole 2023 PROGRAM - kto i kiedy wystąpi? Gwiazdy w Opolu 9-10-11.06.2023

Doda zdenerwowana po występie w Opolu

Opole 2023 - debiuty

To, kto wygrał Debiuty w Opolu 2023, nie jest żadną tajemnicą. Tuż po inauguracyjnym koncercie rozpoczął się konkurs, podczas którego jury wyłoniło zwycięzcę. Do walki o zwycięstwo stanęło 10 uczestników, jednak ostatecznie eksperci zdecydowali, że to właśnie zespół Felivers zasługuje na to, by być wyróżnionym nagrodą im. Anny Jantar, który otrzymał 30 tys. złotych. Z kolei Nagrodę telewidzów i 20 tys. złotych zdobył Jan Majewski. Tę część festiwalu uświetnił również wyczekiwany recital Dody.

Opole PREMIERY 2023 - o której godzinie premiery na Festiwalu w Opolu? [GODZINA]

Opole 2023 - Doda

Doda na Opolu 2023 dała spektakularne show, które zachwyciło publiczność zgromadzoną w amfiteatrze, ale także widzów przed telewizorami. Choć jej występ, kilka dni przed wydarzeniem, stał pod znakiem zapytania, to wszystko potoczyło się na korzyść artystki, dzięki czemu mogła nas uraczyć prawdziwą jazdą bez trzymanki. Gwiazda wykonała na scenie swoje największe hity. Recital rozpoczął się od wielkiego wejścia do utworu Nie daj się. Jednak nie zabrakło nowości z płyty Aquaria, ale także niesamowitych kreacji, które zrobiły na fanach ogromne wrażenie. Już udanym minikoncercie Doda otrzymała statuetkę od TVP oraz podziękowała Beacie Szymańskiej za pomoc w przygotowaniu jej występu w niesamowicie krótkim czasie.