Spadające gwiazdy kwiecień 2021 - kiedy na niebie zobaczymy Lirydy?

2021-04-12 14:06 ek
gwiazdy
Autor: pixabay.com

Fani astronomicznych zjawisk będą zachwyceni! W kwietniu na niebie pojawią się spadające gwiazdy, czyli Lirydy. Warto nacieszyć nimi oczy i podziwiać to, co daje nam natura. Kiedy oglądać spadające gwiazdy w kwietniu? Najważniejsze informacje na ten temat, takie jak data, godzina i nie tylko, znajdziecie w artykule poniżej.

Spadające gwiazdy kwiecień 2021 - kiedy na niebie zobaczymy Lirydy? Wschody i zachody Słońca, pełnie Księżyca i spadające gwiazdy, zawsze wywołują w społeczeństwie wiele emocji. Większość z nich jest pozytywna i nie ma co się dziwić, takie widoki cieszą i pozwalają zachwycać się tym, co nas otacza. Wielkimi krokami zbliża się nie tylko pełnia Księżyca nazywana Superksiężycem, ale także noc spadających gwiazd! Chodzi o Lirydy, czyli jedne z pierwszych obserwowanych rojów meteorów. Co ciekawe, dzięki temu, że jest stary, ma ostre maksimum i może być naprawdę dobrze widoczny na niebie nawet gołym okiem! Kiedy i o której godzinie najlepiej oglądać spadające Lirydy? Fani astronomicznych zjawisk z pewnością mocno się ucieszą i zadowolą swoje oczy!

Piosenki, które są do siebie podobne

Lirydy 2021 - data, godzina, kiedy jest noc spadających gwiazd?

Kwiecień 2021 zapowiada się fascynująco dla każdej osoby, która kocha patrzeć w niebo. Czeka na nas nie tylko Superksiężyc 27 kwietnia, ale także noc spadających gwiazd! Aktywność Lirydów przypada między 15 a 28 kwietnia, ale ich maksimum będzie można zaobserwować około 21-22 kwietnia. Obserwację tego zjawiska, najlepiej rozpocząć około godziny 23, ponieważ widoczność spadających gwiazd będzie się stopniowo zwiększała, aż do wschodu Słońca. Zapamiętajcie dobrze tę datę, ponieważ czeka na was piękne zjawisko!

Najnowsze