Majówka 2021 - kiedy wziąć urlop? Jak wypada wolne w majówkę?

2021-04-11 18:41 ek
Lockdown przedłużony do 25 kwietnia. Czy hotele będą otwarte na majówkę?
Autor: pixabay.com Lockdown przedłużony do 25 kwietnia. Czy hotele będą otwarte na majówkę?

Majówka to zaraz obok wakacji, najbardziej oczekiwany sezon wypoczynkowy w Polsce. Najbardziej kojarzy się z grillem i spotkaniami ze znajomymi. Jak zaplanować sobie wolne żeby dłużej odpoczywać? Kiedy wypada majówka w 2021 roku? Podpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Majówka 2021 - kiedy wziąć urlop? Jak wypada wolne w majówkę? To zastanawia wiele osób. Weekend majowy to chwila na którą zawsze z utęsknieniem czeka każdy Polak. To czas kiedy każdy spotyka się z przyjaciółmi na grilla, ognisko czy nawet wycieczki rowerowe. Pogoda zazwyczaj dopisuje, a promienie słońca mogą nawet zmienić lekko naszą karnację. Niestety ze względu na pandemię, ten wolny czas wyglądać może nieco inaczej. Mimo wszystko warto zastanowić się, kiedy jest majówka 2021 i kiedy najlepiej wziąć wolne, by cieszyć się jak najdłużej tym magicznym czasem? Jeśli dobrze wszystko rozplanujemy możemy mieć nawet 9 dni wolnego!

Piosenki, które są do siebie podobne

Majówka 2021 - kiedy wziąć urlop?

Kiedy wziąć urlop na Majówkę 2021? Tradycyjnie majówka rozpoczyna się 1 maja, a w tym roku będzie to sobota. Tego dnia obchodzone jest Święto Pracy i zgodnie z obowiązującą ustawą jest to dzień wolny od pracy. Prawdopodobnie niektórzy pracodawcy, pozwolą odebrać swoim pracownikom wolny dzień na tygodniu (dlatego, że 1 maja wypada właśnie w sobotę). Ustawowo wolny od pracy jest również 3 maja (poniedziałek), czyli Święto Konstytucji 3 Maja. Co w takim razie zrobić, by mieć dłuższy urlop? W tym roku majówka ułożyła się dosyć kłopotliwie, bo w weekend, jednak jeśli ktoś chce dłużej odpocząć może wziąć wolne w pracy od 4-7 maja. Zyskamy wtedy dodatkowe cztery dni wolnego i w taki sposób możemy przedłużyć sobie właśnie majowy weekend.

Najnowsze