Spadające gwiazdy KWIECIEŃ 2018 - kiedy, gdzie i jak oglądać Lirydy?

2018-04-21 14:01
Spadające gwiazdy KWIECIEŃ 2018 - kiedy, gdzie i jak oglądać Lirydy?
Autor: fot./freeimages.com/Benjamin Earwicker Gwiazdy

Kwiecień 2018 to miesiąc, w którym zobaczymy niezwykłe zjawisko astronomiczne. Na niebie pojawią się Lirydy! Na ESKA.pl dowiecie się jak, kiedy i gdzie oglądać spadające gwiazdy.

Spadające gwiazdy kwiecień 2018 - kiedy, jak i gdzie oglądać Lirydy? Takie pytanie zadają sobie wszyscy wielbiciele obserwacji nieba. Zbliżające się wydarzenie będzie jednym z pierwszych "deszczów meteorów" w tym roku. Lirydy to rój, który co roku przelatuje w pobliżu ziemi. Maksimum aktywności tych spadających gwiazd przypada właśnie w kwietniu. Warto dowiedzieć się, kiedy i gdzie oglądać to zdarzenie.

Pogoda długoterminowa kwiecień 2018 - prognoza. Jaka pogoda w kwietniu?

Autor: brak danych

Jaka pogoda w kwietniu 2018? Prognoza pogody na cały miesiąc interesuje osoby, które tęsknią za słońcem i upalnymi dniami. O tym, jak będzie w pierwszym miesiącu wiosny sprawdzicie na ESKA.pl

Spadające gwiazdy kwiecień 2018 - kiedy oglądać?

Lirydy pojawiają się zawsze w kwietniu. Spadające gwiazdy pojawiają się między 16 a 25 kwietnia, zaś szczyt ich aktywności wypada 21-22 kwietnia. To wtedy zobaczymy najwięcej Liryd. W ciągu godziny, charakterystycznych świetlistych kresek na niebie, może być od 18 do 22. Liryd najlepiej wypatrywać po godzinie 23:00.

Lirydy - gdzie i jak oglądać?

Lirydy są rojem meteorów znajdującym się w gwiazdozbiorze Lutni. Jest charakterystyczny za sprawą swojej najjaśniejszej gwiazdy Wegi, która jest bardzo jasna. Zaś jak oglądać Lirydy? Na szczęście nie potrzeba teleskopów ani żadnych innych urządzeń. Spadające gwiazdy będzie widać gołym okiem. Pamiętajmy tylko, by do obserwacji wybrać miejsce jak najbardziej oddalone od świateł miast.

Najnowsze