Śnieg w Polsce - marzec 2023. Kiedy ocieplenie? Synoptycy wskazali konkretną datę!

2023-03-10 8:58
Zima w Polsce
Autor: Adam Burakowski/REPORTER

Pogoda w marcu jest dla wielu osób rozczarowaniem. Wszyscy ci, którzy liczyli na wiosenną aurę i ciepło, muszą być mocno nie pocieszeni. Zamiast słońca i dodatnich temperatur mamy do czynienia ze śniegiem i mrozem. Synoptycy zapowiadają jednak, że już niebawem dojdzie do starcia zimy z wiosną. Wskaźniki na termometrach poszybują mocno w górę!

Pogoda w marcu 2023 - kiedy będzie ciepło? Odpowiedzi na to pytanie wyczekują miliony Polaków przytłoczonych panującą za oknem aurą. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków pierwszy tydzień trzeciego miesiąca nowego roku upłynął nam pod znakiem chłodu, a nocami mrozu. W kolejnych dniach poprószyło nawet śniegiem! Ten ze względu na dodatnie temperatury za dnia nie utrzymał się jednak na powierzchni. Pogoda za oknem nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, biorąc pod uwagę publikowane w ubiegłym miesiącu prognozy długoterminowe na marzec 2023. Wynikało z nich bowiem, że temperatury będą się kształtować poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Jak informują eksperci, procesy atmosferyczne w tym tygodniu będą bardzo dynamiczne. Zima zetrze się z wiosną!

Będziemy mieć śnieżyce, mróz w nocy, wichury i burze, jak również krótkie uderzenie ciepłej wiosny na południu - czytamy na DobraPogoda24.

Przełom nastąpi już 10 marca. Miejscami temperatury wzrosną aż do 17 stopni na plusie.

Wiosny nie będzie! Polska w czołówce mroźnych krajów. Pogoda oszalała

Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda

Uderzenie wiosny w marcu 2023

Gwałtowne ocieplenie wtargnie do Polski. Na zachodzie i południu prognozowane jest nadciągnięcie ciepłego powietrza i temperatury na poziomie przekraczającym nawet 15 stopni. Chociaż będzie deszczowo, to ciepło. W pozostałych regionach również zapowiadany jest wzrost temperatur, jednak już nie tak spektakularny. Na pierwsze długofalowe uderzenie wiosny trzeba zaczekać przynajmniej do 17/18 marca. Warto jednak wiedzieć, że jest na co!

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze