Smok Bagińskiego. Świetna muzyka, efekty specjalne i gwiazdorska obsada

2015-12-02 16:00
Smok Bagińskiego powstał w ramach projektu Legendy Polskie
Autor: Fot. Screen z YouTube Film łączy w sobie świetną muzykę, efekty specjalne i gwiazdorską obsadę

Smok Bagińskiego to jeden z dwóch krótkometrażowych filmów, które przedstawiają dobrze wszystkim znane legendy w zupełnie nowej odsłonie. Filmy powstały w ramach projektu Legendy Polskie Tomasza Bagińskiego. Obie produkcje wypełnione są genialnymi efektami specjalnymi, którym towarzyszy niezwykła muzyka.

Smok Tomasza Bagińskiego to krótkometrażowa, nowa wersja polskiej legendy o Smoku Wawelskim. Legendy chociaż stare i trochę zakurzone nie są do końca zapomniane. Raz na jakiś czas chętnie do nich wracamy, by chociaż na chwilę przenieść się w magiczną, pradawną rzeczywistość. Po stare, polskie opowieści sięgnął też Tomasz Bagiński. Wykorzystał je w projekcie Legendy Polskie, w który zaangażowali się czołowi polscy filmowcy i aktorzy m.in. Łukasz Żal, Jerzy Stuhr i Robert Więckiewicz. W ramach projektu powstały dwa filmy krótkometrażowe i ebook ze zbiorem sześciu opowiadań.

Smok Bagińskiego

Tomasz Bagiński nakręcił film na podstawie opowiadania Roberta M. Wegnera. 14-minutowy Smok pokazuje nową wersję historii Smoka Wawelskiego, która dzieje się w niedalekiej przyszłości w Krakowie. Produkcja opowiada historię Janka, który zakochuje się w pięknej Oli. Dziewczyna jest jednak uwięziona przez współczesnego smoka - prześladowcę i porywacza, z którym nie potrafią poradzić sobie władze.

 

Piosenka ze Smoka Bagińskiego

W filmie Smok Tomasza Bagińskiego wykorzystany został utwór Cichosza. Piosenkę, którą w oryginale wykonuje Grzegorz Turnau zaśpiewał Krzysztof Zalewski. Rockowo - elektroniczną aranżacją zajął się Marcin Macuk.

Krzysztof Zalewski - Cichosza. Cover w filmie Tomasza Bagińskiego Smok

Twardowsky - zapowiedź

W ramach projektu Legendy Polskie powstał też drugi film o tytule Twardowsky, który będzie można oglądać już 15 grudnia 2015 roku. Produkcja opowie historię Pana Twardowskiego przebywającego samotnie na stacji kosmicznej na Księżycu. Na razie w sieci można zobaczyć zwiastun filmu.

 

Tomasz Bagiński jest rysownikiem, animatorem i reżyserem. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej, jednak porzucił studia po trzech latach i zajął się robieniem filmów. Jego produkcja Katedra w 2002 roku była nominowana do Oscara w kategorii krótki film animowany. Aktualnie reżyser zajmuje się też przygotowaniami do ekranizacji filmu Wiedźmin na podstawie powieści Andrzeja Sapkowskiego.

KL

Najnowsze