Sklepy otwarte w sylwestra i Nowy Rok. Do której godziny i gdzie zrobimy zakupy?

2020-01-01 14:37
Sylwester
Autor: Canva.com

Zakaz handlu w dni świąteczne obowiązuje od dawna. Każdy z nas marzy o tym, by Nowy Rok i Sylwestra spędzić z rodziną lub przyjaciółmi. Na imprezy przygotować musimy jednak przekąski i napoje, a dość łatwo o nich zapomnieć w natłoku zdarzeń. Czy 31 grudnia będziemy mogli zrobić zakupy? Do której będą czynne sklepy? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl!

Zakaz handlu w niedzielę, który wszedł w życie w 2018 roku, nieco skomplikował życie Polakom. Mimo że od jego wprowadzenia minęło już sporo czasu, nadal mamy problemy z zapamiętaniem, w które niedziele możemy zrobić zakupy, a w które sklepy są zamknięte. Prócz tego, sklepy zamknięte są również w dni świąteczne. Jednym z nich jest 1 stycznia. 31 grudnia możemy natomiast spodziewać się skróconych godzin otwarcia, pomimo że jest to wtorek. Jest to oczywiście związane z tym, że większość pracowników zdecydowała się na wykorzystanie tego dnia swojego urlopu. Większość supermarketów 31 grudnia pracować będzie do godziny 18.00 lub 19.00. Wyjątkiem jest oczywiście sieć Żabka. Jak zwykle będzie ona ratować wszystkich zapominalskich, spóźnionych i lubiących zakupy na ostatnią chwilę. Zakupy zrobimy w niej do godziny 23.00. Jak będzie w środę 1 stycznia 2020? Ten dzień musimy potraktować wyjątkowo jako pierwszy w roku. Wolne mają wtedy uczniowie i większość pracowników sektora prywatnego. Które sklepy będą otwarte?

Sklepy otwarte 1.01.2020 - gdzie na zakupy?

Ponieważ 1 stycznia jest dniem świątecznym, to nie będziemy mogli zrobić zakupów w galeriach handlowych i supermarketach. Otwarte będą stacje benzynowe i niektóre ze sklepów Żabka, gdzie za ladą stanie właściciel. Skorzystać możemy natomiast z usług niektórych restauracji i kin. Warto jednak wcześniej upewnić się, że obsługa nie otrzymała wolnego. Wtedy obejść będziemy się musieli smakiem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze