Zakaz handlu 2023

Sklepy otwarte w niedzielę 3.12.2023? Żabka, Lidl, Biedronka, Dino - od której do której godziny zrobimy zakupy?

2023-12-03 9:36

Niedziela handlowa to dla wielu idealne rozwiązanie, by wybrać się na zakupy i zaopatrzyć w najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak zakupy w weekend wcale nie są takie proste, jak wielu może się wydawać. Wszystko ze względu na ustawę ograniczającą handel w niedziele i święta. Sprawdziliśmy, czy 3 grudnia 2023 sklepy będą otwarte i w jakich godzinach.

Godziny otwarcia i zamknięcia Biedronki, Lidla, Dino i Żabki 3 grudnia 2023 ułatwią zakupy wszystkim, którzy nie zdążyli zaopatrzyć się w potrzebne produkty w trakcie tygodnia. Czasem pęd życia i natłok obowiązków nie pozwala nam odpowiednio zaplanować tego typu aktywności. Jeśli zabrakło Wam składników na obiad lub ulubionych przekąsek, kiełbasek, warto sprawdzić jak otwarte są sklepy 3.12.2023. Zakupy w niedziele oraz święta wcale nie są takie proste, jak wielu może się wydawać. Utrudnia to ustawa o zakazie handlu w niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią w 2023 roku wypada jedynie 7 niedziel handlowych. Pięć z nich mamy już za sobą. Przed nami jeszcze dwie, które przypadają na ostatni miesiąc tego roku. Sprawdziliśmy, czy najbliższa niedziela jest tą handlową.

Marta Wcisło o niedzielach handlowych i aborcji

Lidl i Biedronka 3.12.2023 - czy są czynne?

Wszystkich, którzy obawiają się, że w podczas pierwszych przygotowań do świąt w zimowy weekend zabraknie im niezbędnych produktów spożywczych i składników z pewnością zastanawiają się czy Biedronka, Dino i Lidl są otwarte 3 grudnia 2023. Niestety, najbliższa niedziela jest tą niehandlową, a możliwość zrobienie zakupów w tych punktach będzie możliwa dopiero w poniedziałek. To jednak wcale nie oznacza, że wszystkie sklepy są nieczynne. Wyjątkiem w zakazie handlu są np. Żabka, Carrefour Express i Carrefour Market.

Żabka 3.12.2023 - godziny otwarcia

Żabka jest sklepem, działającym na zasadzie franczyzy. Oznacza to, że jako jedna z niewielu sieciówek spożywczych pozostaje otwarta w niedzielę. Nie ma konkretnych godzin, których należy przestrzegać, jednak duża część decyduje się działać od 10:00 do 20:00. Najlepszym pomysłem jest śledzenie tego na bieżąco w aplikacji lub sprawdzenie dokładnych godzin otwarcia podczas zakupów w tygodniu.

Niedziela 3 grudnia 2023 - sklepy

Wielu ucieszy fakt, że pomimo zakazu handlu są miejsca, w których można zrobić zakupy w niedzielę 3 grudnia 2023. Tego dnia w najpotrzebniejsze produkty można zaopatrzyć się m.in. na stacjach benzynowych, dworcach kolejowych, w aptekach, kioskach i na lotniskach. Istnieje też opcja zrobienia zakupów online. Otwarte będą również kwiaciarnie, restauracje, kawiarnie i puby. Powstała nawet specjalna lista miejsc i placówek, w których będzie można zrobić zakupy 3.12.2023.

Listen on Spreaker.