Sklepy otwarte 26.05.2019. Gdzie zrobić zakupy w Dzień Matki?

2019-05-26 15:56 A.D.
Bideronka
Autor: East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Dzień Matki to wyjątkowa okazja do spędzenia czasu z jedną z najbliższych nam osób na świecie. Przygotowując dla niej małe przyjęcie lub grilla z pewnością będziemy potrzebować szybkich zakupów. Mogło się również zdarzyć, że wypadło wam z głowy, iż święto mam obchodzimy właśnie w ten weekend. Czy zdązycie jeszcze kupić prezent? Sprawdźcie, które sklepy są otwarte!

Zakaz handlu w niedzielę od 2019 został zaostrzony. W tym roku zakupy w supermarketach i galeriach handlowych robić możemy jedynie w jedną niedzielę w miesiącu. W roku 2020 obowiązywać będzie już całkowity zakaz. Odstępstwem od niego są jedynie niedziele przedświąteczne. 26. maja przypada Dzień Matki. Nie jest to jednak święto kościelne ani państwowe. Czy będziemy mogli zatem zrobić zakupy? A może powinniśmy przygotować się do jego obchodów już dzień wcześniej? Warto pamiętać, że restauracje, kwiaciarnie i kawiarnie otwarte są zawsze, niezależnie od tego, czy jest to niedziela handlowa, czy nie.

Sklepy otwarte 26 maja - gdzie zrobić zakupy? 

Dzień Matki to świetna okazja, by wybrać się z naszą rodzicielką na wspólne zakupy. Czy będziemy mieli taką możliwość? Zgodnie z ustawą w 2019 roku niedziela handlowa przypada w ostatni weekend miesiąca. Oznacza to, że 26 maja sklepy będą otwarte.

Zobacz też: Dzień Matki 2019 UK, USA, POLSKA, NIEMCY - kiedy jest święto w różnych krajach? [DATY]

Sklepy otwarte w czerwcu - kiedy zrobimy zakupy?

W czerwcu czeka nas 5 niedziel, z czego tylko jedna zgodnie z ustawą jest handlowa. Będzie to ostatnia niedziela miesiąca, czyli 30.06.2019.

Najnowsze