Sklepy otwarte 14.07.2019. Czy jest niedziela handlowa? Gdzie zrobić zakupy?

2019-07-14 17:32 A.D.
Sklepy
Autor: East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Czy sklepy będą otwarte tę w niedzielę? - to pytanie często pojawia się w głowach Polaków, kiedy nagle zastaje ich weekend. Jak będzie 7 lipca 2019? To druga z kolei niedziela w miesiącu i wielu z nas będzie chciało celebrować ją w gronie przyjaciół. Lato jest przecież idealnym czasem na grilla! Czy w niedzielę 14.07.2019 zrobimy zakup? Sprawdźcie na ESKA.pl

Czy w tę niedzielę możemy zrobić zakupy w każdym sklepie? Pomimo tego, że zakaz handlu w niedziele obowiązuje od naprawdę długiego czasu, wiele osób wciąż zapomina, kiedy może wybrać się do ulubionego supermarketu, a kiedy musi poradzić sobie inaczej. Wiele sklepów uruchomiło już dostawę do domu po wcześniejszym zamówieniu produktów online. Wciąż jednak wolimy samodzielnie zaszyć się wśród półek. Czy będzie to możliwe 14 lipca? 

Zobacz też: Hakuna Matata w Królu Lwie - jak brzmi hit dzieciństwa w nowej wersji?

14 lipca - czy jest niedziele handlowa? 

Na początku 2019 roku wprowadzony w życie został niemalże całkowity zakaz handlu w drugi dzień weekendy. Zakupy możemy zrobić tylko w jedną niedzielę w miesiącu.  Oznacza to, że 14.07.2019 sklepy będą zamknięte. 

14.07.2019 - gdzie zrobić zakupy? 

Zakupy zrobić będziecie mogli jedynie na stacjach benzynowych, niektórych Żabkach oraz w wybranych sklepach osiedlowych, gdzie za ladą stanie właściciel. Otwarte pozostają kina i restauracje. 

Najnowsze