Wózek

i

Autor: Canva

BOŻE CIAŁO 2023

Boże Ciało 2023 - sklepy otwarte czy zamknięte? Do której czynne Biedronka, Lidl, Żabka?

2023-06-08 8:16

Boże Ciało to jeden z dni ustawowo wolnych od pracy. Oznacza to, że wszystkie większe markety będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że 8 czerwca nie zrobimy zakupów. Sprawdźcie, które sklepy będą otwarte, a które zamknięte w długi weekend czerwcowy 2023.

Spis treści

  1. Sklepy otwarte w Boże Ciało

Boże Ciało 2023 - otwarte sklepy z pewnością okażą się wybawieniem dla niejednej osoby, która zapomniała o tym, że 8 czerwca jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W polskim kalendarzu funkcjonuje dokładnie 13 dat zapewniających wolne od aktywności zawodowych. Jednym z nich jest obchodzona zawsze w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana też Bożym Ciałem. Właśnie tego dnia przez ulice w całej Polsce przechodzą procesje. W tym roku Boże Ciało wypada 8 czerwca i tradycyjnie jest to dzień wolny od pracy i szkoły. Oznacza to, że sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Auchan będą zamknięte. Z odwiedzeniem ich trzeba będzie wstrzymać się do piątku 9 czerwca. Ten bowiem jest normalnym dniem roboczym. Wszyscy ci, którzy będą w pilnej potrzebie, zrobią zakupy i w Boże Ciało 2023. Przypominamy, które sklepy będą otwarte i do której godziny.

Czy piątek 9 czerwca jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Długi weekend czerwcowy

Alicja Majewska zachwyca się Sarą James!

Sklepy otwarte w Boże Ciało

Do której są otwarte sklepy w Boże Ciało 2023? Mimo że 8 czerwca jest dniem wolnym od pracy, czynne będą w większości takie sklepy jak Żabka, Carrefour Express oraz inne należące do sieci franczyzowych. To spore udogodnienie dla osób potrzebujących nagle zrobić zakupy, np. na zaplanowany piknik. Godziny ich otwarcia są jednak ustalane indywidualnie. Najczęściej będą one czynne do godziny 19:00 bądź 20:00.