Wolne

i

Autor: Canva

DŁUGI WEEKEND

Czy piątek 9 czerwca jest dniem wolnym od pracy i szkoły? Długi weekend czerwcowy

2023-06-05 15:33

Przed nami Boże Ciało 2023. To zgodnie z ustawą dzień wolny od pracy. Sporo pytań pojawia się jednak wokół następującego po nim piątku 9 czerwca. Czy to dzień wolny od pracy i szkoły? Sprawdźcie, kto może cieszyć się długim weekendem czerwcowym.

Spis treści

  1. Czy 9 czerwca jest wolny od szkoły?
  2. Czy 9 czerwca jest wolny od pracy?

Czy 9 czerwca jest wolny od szkoły i pracy? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nic dziwnego - Boże Ciało 8.06 za pasem. Warto zatem już teraz wiedzieć, jak wypada długi weekend czerwcowy i czy piątek jest dniem roboczym. W polskim kalendarzu znajdziemy dokładnie 13 dni ustawowo wolnych od pracy, a tym samym od szkoły. Dzieci i młodzież są jednak w znacznie lepszej sytuacji od dorosłych, bowiem dyrektorzy placówek, do których uczęszczają, oprócz wynikającej z ustawy o dniach wolnych puli, posiadają dodatkowe dni do rozdysponowania. Te najczęściej ogłaszane są w sąsiedztwie świąt po to, by uczniowie mogli spędzić więcej czasu w gronie rodziny i znajomych. Przed nimi ostatnia okazja do wypoczynku, zanim rok szkolny 2022/23 dobiegnie końca. Mowa o wypadającym w czwartek 8 czerwca Bożym Ciele. To dzień wolny zarówno od pracy, jak i zajęć dydaktycznych. Sporo pytań budzi jednak następujący po święcie piątek. Czy 9 czerwca to dzień wolny od pracy? Sprawdzamy!

Upały nie do wytrzymania! Pogoda w Boże Ciało wielkim zaskoczeniem

DODA o reality-show z GÓRNIAK! Wyjaśnia SYMBOLE występu PSHF 2023

Czy 9 czerwca jest wolny od szkoły?

Tak, następujący po Bożym Ciele piątek jest najczęściej dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym roku zdecydowana większość uczniów w Polsce może liczyć na długi weekend czerwcowy w dniach 8-11 czerwca. To doskonały moment na wypoczynek przed zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami. Tym bardziej, że Boże Ciało 2023 ma być upalne!

Czy 9 czerwca jest wolny od pracy?

O ile dzieciaki mogą cieszyć się labą przez cztery dni, tak dorośli nie. 9 czerwca nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Tego dnia normalnie funkcjonować będą sklepy, hipermarkety oraz galerie handlowe. Krócej mogą być otwarte jednak urzędy. Warto jednak rozważyć w tych dniach urlop. Długi weekend czerwcowy będzie gorący.