Sia nieuleczalnie chora! Czym jest zespół Ehlersa–Danlosa?

2019-10-16 14:53 MK
Sia
Autor: JOSH EDELSON AFP/EAST NEWS

Popularna na całym świecie wokalistka Sia zaskoczyła wszystkich swoich fanów szczerym wyznaniem. Za pośrednictwem mediów społecznościowych, wyznała, że wykryto u niej nieuleczalną chorobę. Tego nikt się nie spodziewał! Na co cierpi Sia? Czym objawia się choroba, z którą musi się zmagać? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące zdrowia australijskiej artystki już teraz na ESKA.pl.

Sia - choroba wokalistki znacząco utrudnia jej życie. Wielbiciele Australijki przyzwyczaili się, że ich ulubiona gwiazda bardzo mocno strzeże swojej prywatności i nie informuje opinii publicznej o żadnych szczegółach ze swojego życia osobistego. Artystka nawet podczas koncertów zasłania swoją twarz! Tym razem, autorka takich przebojów jak Chandelier czy Move Your Body, postanowiła jednak podzielić się istotnym faktem o niej. Jak sama przyznała, zrobiła to po to, by pokazać innym, że nie są sami w chorobie.

Posłuchaj jakie są przyczyny przewlekłego zmęczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami

Sia - choroba. Na co cierpi artystka?

Gwiazda poinformowała o przykrym odkryciu na swoim Twitterze. Jak wynika z wpisu umieszczonego w serwisie społecznościowym, u artystki wykryto zespół Ehlersa-Danlosa. - Cierpię na chroniczny ból, neurologiczną chorobę Ehlersa-Danlosa i chciałam tylko napisać tym wszystkim, którzy też cierpią na ból, nieważne czy fizyczny czy psychiczny, że kocham was i nie poddawajcie się. (...) Nie jesteście sami - napisała.

Czym jest zespół Ehlersa-Danlosa? To rzadka choroba, która objawia się przede wszystkim silnym bólem stawów oraz znacznym zmęczeniem i jest związana z niewłaściwą budową tkanki łącznej. Jedną z jej charakterystycznych cech, poza wspomnianymi problemami ze stawami, jest nazbyt duża elastyczność skóry. Niestety, na ten moment nie wiadomo, jaki dokładnie jest stan zdrowia gwiazdy.

Najnowsze