Shakira i Manuel Turizo

i

Autor: Sony Music Polska Shakira i Manuel Turizo wydali wspólną piosenkę.

Hot Music

Shakira i Manuel Turizo zachwycają w teledysku. Gorący klip do „Copa Vacia”

2023-07-08 12:39

Shakira nie zwalnia tempa – właśnie wydała najnowszy singiel „Copa Vacia” we współpracy z Manuelem Turizo. Premierze towarzyszy fantastyczny klip wyreżyserowany przez Shakirę i jej długoletniego współpracownika Jaume de Laiguana.

Pierwszy tegoroczny singiel Shakiry „Music Sessions, Vol. 53” z Bizarrap przeszedł do historii debiutując na 1. miejscu na świecie i bijąc 14 rekordów Guinnessa. Utwór stał się najczęściej streamowaną w ciągu jednego dnia piosenką w języku hiszpańskim i miał piąty najlepszy debiut w historii Spotify. W ciągu 24 godzin utwór pobił rekordy na Spotify (ponad 14 mln odtworzeń) i na YouTubie (ponad 52 mln wyświetleń). Duet wykonał piosenkę w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, dając jeden z najczęściej oglądanych występów muzycznych w historii programu. W zeszłym miesiącu artystka wydała „Acróstico”. Wykorzystując swój kultowy zmysłowy głos i fortepian, obnażyła jak najgłębsze emocje. Została także uhonorowana tytułem pierwszej Latynoskiej Kobiety Roku Billboardu podczas gali Mujeres Latinas en la Música znanej jako Latin Women in Music. To już kolejne imponujące osiągnięcie w tym roku. Shakira jako pierwsza artystka dwukrotnie znalazła się szczycie listy Global Top 50 na Spotify oraz dwukrotnie w Top 10 list Billboard 200 i Billboard Hot 100. Ma także dwie najlepiej sprzedające się piosenki pośród kobiecych artystek w języku hiszpańskim na liście Billboard Hot 100: „Music Sessions, Vol. 53” i „TQG”. Teraz przyszedł czas na „Copa Vacia” w duecie z przystojnym Manuelem Turizo.

Shakira założyła ogon syreny i przytula się do latynoskiego przystojniaka

Hity Lata 2023 - te piosenki będą królować w te wakacje!

Manuel Turizo - kim jest?

Talent, wszechstronność muzyczna i natychmiast rozpoznawalny głos sprawiły, że Manuel Turizo Zapata z Kolumbii stał się jednym z najszybciej rozwijających się artystów miejskiej muzyki. Dzięki mieszance prostoty „chłopaka z sąsiedztwa” i mocy prawdziwej gwiazdy, Turizo popularyzuje swój styl na całym świecie. W 2017 roku pojawił się na scenie z hitami „Una Lady Como Tú” i „Bésame”, a w 2018 roku wydał przełomowy singiel „Culpables”.

Manuel Turizo ma na koncie wiele nominacji, m.in. do Latin American Music Awards (2018), Premios Juventud (2019), Premio Lo Nuestro (2020) i Premios Tu Música Urbano (2020) – na tej ostatniej był jednym z nielicznych kandydatów spoza Portoryko. Jego pierwszy album studyjny „ADN” ukazał się w 2019 roku. Dwa lata później wydał drugi krążek „Dopamina”. Płyta zawierała współprace z takimi artystami, jak Wisin & Yandel, will.i.am i Maluma. Niedawno Manuel wydał trzeci album, którego tytuł pochodzi od roku, w którym się urodził – „2000”. Na krążku znalazła się piosenka z Marshmello, którą stworzyli, aby złożyć hołd muzyce elektronicznej i wywodzącej się z Dominikany merengue. Dziś „El Merengue” jest jedną z najchętniej śpiewanych przez publikę piosenek podczas trasy koncertowej Tour 2000.