Ekipa i Sanah

i

Autor: fot. Daniel Szura // MAREK ZIELINSKI / SUPER EXPRESS

Sanah wcale nie jest najlepsza? Ekipa Friza zostawiła ją daleko w tyle

2021-12-02 15:55

Rok 2021 dobiega końca, zatem czas na podsumowania. Pracownicy Google przygotowali zestawienie najpopularniejszych polskich teledysków, z którego wynika, że najchętniej oglądanym klipem był ten nakręcony do kawałka Ale jazz! od Sanah i Vito Bambino. To jednak nie do końca prawda. Ekipa Friza zostawiła artystkę daleko w tyle.

Najpopularniejsze polskie teledyski 2021 są już znane! Jak co roku pracownicy Google przygotowali liczne zestawienia, dzięki którym możemy dowiedzieć się, co podbijało serca internautów przez ostatnich jedenaście miesięcy. Jeden z rankingów dotyczył muzyki, a dokładniej wideoklipów, które zadebiutowały w sieci w 2021 roku i wygenerowały największą liczbę odsłon. Według danych jednej z największych firm na świecie był to teledysk do piosenki Ale jazz!, której autorami są oczywiście Sanah i Vito Bambino. Licznik zamieszczony pod wideo przekroczył już 70 milionów odsłon. To zdecydowanie najwięcej, jeśli chodzi o artystów stricte muzycznych, ale nie najwięcej w ogóle. Znacznie więcej, bo blisko 90 milionów, wygenerował klip zrealizowany do jednego z kawałków bezkonkurencyjnej Ekipy Friza. Mowa o debiutanckim singlu członków największego projektu polskiego YouTube'a, czyli o piosence 3KIPA.

Sonda
Który z tych teledysków jest twoim ulubionym?

Ekipa Friza przebiła Sanah

Teledysk zrealizowany do kawałka 3KIPA znalazł się na samym szczycie rankingu najpopularniejszych wideo 2021 roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że nie był to żaden vlog, a klip, można uznać, że jest to również najpopularniejszy teledysk. Tym samym Sanah i Vito Bambino uplasowaliby się na 2. miejscu. Podium zamknąłby natomiast Sobel i jego Fiołkowe pole, a nie Mata z Kiss cam (podryw roku).

Viki Gabor o porównaniach do Ariany Grande. Mocne słowa!