Sanah

i

Autor: AKPA

Sanah pokonała Podsiadłę! Kilka lat temu nagrywała jego covery

2023-02-08 11:43

Gala rozdania Bestsellerów Empiku 2022 za nami. W kategorii muzyka ponownie, trzeci rok z rzędu, triumfowała Sanah. Wokalistka otrzymała wyróżnienie za album Uczta, pokonując między innymi swojego idola Dawida Podsiadłę.

Bestsellery Empiku 2022 rozdane. Jak co roku widzowie poznali laureatów w trzech wiodących kategoriach: muzyka, film oraz książka. Zdecydowanie najwięcej emocji wzbudziła ta pierwsza. Tym bardziej, że o statuetkę za najlepiej sprzedający się album w gatunku pop i rock walczyli giganci polskiej (i nie tylko!) sceny muzycznej. Nominację otrzymali: Sanah, Dawid Podsiadło, Agnieszka Chylińska, Męskie Granie Orkiestra oraz Harry Styles. Ostatecznie to Sanah zgarnęła prestiżowe trofeum za krążek Uczta, na którym znalazły się efekty jej współpracy z muzycznymi idolami, między innymi właśnie Dawidem Podsiadłą. Piosenkarka powróciła do domu z Bestsellerem Empiku trzeci rok z rzędu. W ubiegłych latach doceniono ją za Królową dram i Irenkę. To przełomowy moment, biorąc pod uwagę, że jeszcze kilka lat temu artystka nagrywała covery swojej muzycznej inspiracji. 

Sanah ogłosiła ŚWIATOWĄ trasę koncertową! W tych krajach wystąpi gwiazda

sanah zaskoczyła nowym utworem! Co wspólnego ma z nim Coldplay?

Sanah pokonała Dawida Podsiadłę

To pierwszy raz, kiedy Sanah i Dawid, czyli najpopularniejsi artyści muzyczni w naszym kraju, walczyli o jedną nagrodę. Poprzednik Lat Dwudziestych, album Małomiasteczkowy, ukazał się bowiem w 2018 roku, czyli jeszcze przed debiutem fonograficznym Sanah. Warto wspomnieć, że jednym z pierwszych projektów artystki był ten zatytułowany nieznajomy nie kłamie. Artystka połączyła wówczas piosenki swojego idola i stworzyła z nich chwytający za serce mash-up. Dziś nie tylko z nim nagrywa, koncertuje, ale nawet wygrywa. Wow!

Sonda
Lubisz piosenki Sanah?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE