sanah - płyta KRÓLOWA DRAM, to nowy rozdział w historii polskiej muzyki pop!

2020-05-08 12:50 Rafał Wróblewski
SANAH - płyta KRÓLOWA DRAM, to nowy rozdział w historii polskiej muzyki pop!
Autor: Magic Records Poland SANAH - płyta KRÓLOWA DRAM, to nowy rozdział w historii polskiej muzyki pop!

Oto nowy rozdział w historii polskiej muzyki pop: znana z Szampana - wokalistka na pierwszym albumie długogrającym pokazuje, jak wiele ma jeszcze powiedzenia. Oto muzyka, której będziemy słuchać jeszcze długo!

sanah, czyli artystka znana z publikowania swoich utworów w serwisach streamingowych na początku 2020 zaprezentowała wszystkim pierwszy, w pełni radiowy utwór Szampan. Ten okazał się strzałem w dziesiątkę, trafiając na szczyty list hitów i bijąc wszystkie możliwe rekordy popularności (25 mln wyświetleń klipu w 3 miesiące). Dzięki tej piosence wiele osób zwróciło uwagę na jej niepowtarzalny styl - chwytliwe melodie, nietypowe, indie-popowe aranżacje a w warstwie lirycznej teksty łączące romantyczną poetykę z młodzieżowym slangiem – i zostało jej zagorzałymi fanami.

Zobacz: Sanah - płyta Królowa dram premierą 2020 roku? Mamy dowody!

W krótkim czasie sanah stała się najpopularniejszą polską wokalistką w serwisach streamingowych także za sprawą wcześniejszych kompozycji - Siebie zapytasz, Proszę pana, Koronki czy medley'u utworów Dawida Podsiadło „projekt nieznajomy nie kłamie”, za który nominowana została do nagrody Fryderyk (łącznie otrzymała aż 3 nominacje, w tym za Najlepszy Debiut). I choć jej piosenki znane są dawna, a część z nich fizycznie kupić można było tylko na winylowej EP-ce - ja na imię niewidzialna mam, to w komplecie (na CD, winylach i streamingu) ukazują się dopiero teraz na wydawnictwie zatytułowanym „Królowa dram”.

sanah - płyta KRÓLOWA DRAM

Album w wersji fizycznej ukazuje się aż w 4 wersjach - na pojedynczej płycie CD (13 utworów, w tym Szampan, Królowa dram, Melodia oraz dwa największe hity sanah z ubiegłego roku – Siebie zapytasz i Proszę pana), w wersji Deluxe (2 CD, na drugim krążku poza utworem Piękno tej niechcianej są tu single z 2019 roku: Cząstka, Koronki, Idź, Solo i Aniołom szepnij to), specjalnym Super Deluxe Boxie (oprócz wymienionych płyt jest tu także album na winylu i winylowy singiel 7 z angielskimi wersjami demo piosenek sanah) oraz winyl.

Warto dodać, że winyl Królowa dram - zawiera tylko te utwory, które nie trafiły na wydaną w ub. r. winylową EP-kę.

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że płyta Królowa dram, ukazująca się na fali ogromnego sukcesu sanah, przynosi polskiej muzyce pop to, na co czekaliśmy od dawna: ogromny zastrzyk świeżej, niepowtarzalnej energii.

Najnowsze