Salvador Sobral - zwycięzca Eurowizji śpiewa po polsku! To wykonanie chwyta za serce [WIDEO]

2019-04-08 15:57
Salvador Sobral
Autor: FRANCISCO LEONG/AFP/EAST NEWS Salvador Sobral

Podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Salvador Sobral nie miał sobie równych. Reprezentant Portugalii zachwycił wszystkich wzruszającą, wolną balladą, którą wtedy wykonał, i podbił serca widzów w całej Europie. Dziś utalentowany muzyk ma już na koncie dziesiątki koncertów i dwie płyty. Drugi album w swojej karierze, który ukazał się w marcu 2019, Sobral promuje również w Polsce.

Salvador Sobral, zwycięzca Eurowizji 2017, zaśpiewał po polsku! Wokalista kolejny już raz udowodnił, w jakim repertuarze czuje się najlepiej. Jego interpretacja bardzo znanego w naszym kraju utworu wypadła naprawdę przepięknie. Co więcej, Salvador naprawdę nieźle radzi sobie z językiem polskim! Jak brzmiało to wykonanie?

Salvador Sobral - zwycięzca Eurowizji śpiewa po polsku

Sobral ruszył w trasę promującą swoją drugą płytę Paris, Lisboa, która ukazała się 29 marca 2019. Artysta zaplanował szereg koncertów również w naszym kraju - w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu oraz Warszawie. Wokalista już podczas pierwszego koncertu w krakowskim Klubie Studio zupełnie zaskoczył publiczność, wykonując polską ludową piosenkę Dwa Serduszka!

Salvador Sobral śpiewa Dwa Serduszka

O tej piosence zrobiło się głośno za sprawą nominowanego do Oscara filmu Pawła Pawlikowskiego Zimna wojna. Dwa serduszka w nowej aranżacji w wykonaniu Joanny Kulig są motywem przewodnim tego filmu. Mimo że utwór ten w filmie można usłyszeć także w wersji francuskiej, Sobral postanowił podnieść poprzeczkę i zaśpiewał oryginalną, polską wersję tego utworu. Wyszło naprawdę pięknie.

Najnowsze