S3.Amazonaws na Facebooku to niebezpieczny spam! Co zrobić gdy kliknęliśmy w obrazek?

2018-12-20 10:32
3Amazonaws
Autor: Screen z Facebook

Czym jest S3.Amazonaws? Co stanie się, gdy klikniemy w obrazek? Dowiedzcie się na ESKA.pl! 

Facebook to wygodne narzędzie, które pozwala nam na kontaktowanie się ze znajomymi, udostępnianie naszych zdjęć, filmików i materiałów, które nas zafascynowały. Możemy również grać w gry wspólnie z przyjaciółmi i rozwiązywać liczne testy i quizy. Nic więc dziwnego, że wielu z nas straciło czujność i z przekonaniem klika we wszystko, co znajdzie na tablicy bliskich. W ten sposób rozprzestrzenia się niebezpieczny spam. Czym jest S3.Amazonaws, jak go rozpoznać i co zrobić jeśli już podłapaliśmy wirusa? 

S3.Amazonaws - jak go rozpoznać? 

S3.Amazonaws to spam, który wygląda, jak najzwyklejszy, kolorowy obrazek. Tekst napisany jest w języku francuskim, a na ilustracji możemy zobaczyć między innymi rozwój człowieka lub parę przed i po małżeństwie. Haczyk polega na tym, że jedna z ilustracji jest widoczna tylko w połowie. Wchodząc w link by ją zobaczyć sami stajemy się 'nosicielem wirusa'. 

Ariana Grande w Polsce. Bilety rozeszły sie w kilka minut!

S3.Amazonaws - co zrobić, jeśli kliknęliśmy w obrazek? 

S3.Amazonaws rozpocznie publikowanie na Twojej tablicy kolejnych obrazków. Co należy zrobić? Natychmiast usuń je ze swojej osi czasu. Następnie dla bezpieczeństwa zmień swoje hasło. Koniecznie ostrzeż też znajomych, by nie klikali w niebezpieczny link. 

Najnowsze