Ambasadorzy biegu Poland Business Run

i

Autor: Materiały prasowe Ambasadorzy biegu Poland Business Run

Ruszają zapisy do XI edycji Poland Business Run

2022-05-10 8:00 Materiał sponsorowany

4 września po raz 11. wystartuje charytatywny bieg biznesowy Poland Business Run. W tym roku organizatorzy przygotowali zawody w Krakowie oraz rywalizację wirtualną po samodzielnie wybranej trasie. Biegacze, połączeni w 5-osobowe sztafety, wesprą beneficjentów z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wśród nich znajduje się Marcin Rudziński - były solista Warszawskiej Opery Kameralnej, który w wyniku choroby przeszedł amputację nogi.

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy do biegania w Poland Business Run. Ubiegłoroczna edycja, przeprowadzona w formule wirtualnej, zgromadziła ponad 28 tys. uczestników, a wsparciem objęto 128 beneficjentów.

Po pandemicznej przerwie Poland Business Run wraca do tradycyjnych zawodów biegowych w Krakowie, nie rezygnując również z opcji wirtualnej rywalizacji, którą doceniły firmy i korporacje. W obu przypadkach dystans na każdego zawodnika to przyjazne 4 km. Start zapisów do tegorocznej edycji planowany jest na 10 maja.

– Przeanalizowaliśmy nastroje naszych biegaczy po dwóch ostatnich edycjach Poland Business Run. Okazało się, że firmy pokochały nową formułę wirtualną, w której mogły zaprosić do udziału swoje oddziały z całego świata. Z drugiej strony nie brakowało też głosów osób, które w pandemii tęskniły za biegiem ulicznym. Postanowiliśmy dać naszym uczestnikom obie opcje i możliwość wyboru – tłumaczy Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Tegoroczna edycja, oprócz wsparcia dla osób z niepełnosprawnością ruchową, pomoże również osobom po mastektomii. Fundacja Poland Business Run obejmuje wsparciem beneficjentów w całym kraju – bez względu na wielkość miast czy województwo. Osoby, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie do Fundacji Poland Business Run.

Artystyczna dusza w potrzebie

Jednym z beneficjentów tegorocznej edycji charytatywnego biegu został Marcin Rudziński, który przez trzydzieści lat był związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie jako solista występował w operach Mozarta, Monteverdiego i innych kompozytorów. Oprócz zamiłowania do muzyki klasycznej, chętnie angażował się w projekty aktorskie, grając na deskach Teatru Kwadrat, a także w Teatrze Powszechnym. Tam przez wiele lat występował m.in. u boku Krystyny Jandy w spektaklu „Maria Callas – lekcja śpiewu”. W 2021 roku, w następstwie powikłań stopy cukrzycowej, przeszedł amputacje nogi powyżej kolana. Dzięki zebranym środkom podczas tegorocznej edycji biegu odbędzie specjalistyczne rehabilitacje, które pomogą mu wrócić do sprawności. Jak sam mówi – powrót do życia zawodowego to jego największe marzenie. 

– Całe swoje życie byłem związany z kulturą i teraz również staram angażować się w różne zawodowe aktywności. Obecnie skupiam się na popularyzowaniu muzyki klasycznej, organizując koncerty w mniejszych miastach oraz wsiach. Nie ukrywam jednak, że ze względu na mój stan zdrowia, nie jest to obecnie takie proste. Nie poddaje się jednak i chce wrócić do zupełnej sprawności, która pozwoli mi na kontynuowanie działalności artystycznej w pełnym wymiarze – dodaje Marcin Rudziński.

Jeden bieg – dwie formuły

Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Uczestnicy wystartują w dwóch turach po 1000 drużyn (5000 biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia swojego odcinka bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w dowolnym miejscu. Każda firma może zapisać dowolną liczbę drużyn, pod warunkiem dostępności pakietów. Czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i przesłać do organizatora – za pomocą aplikacji lub strony www.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczną się 10 maja i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (2000 sztafet w przypadku biegu w Krakowie). Do 31 sierpnia będzie można zapisać się do biegu z wirtualnym pakietem startowym.

Zapisy pod tym adres: https://polandbusinessrun.pl/member/pl/register