Roksana Węgiel - spektakularna kariera przed osiemnastką! Księżniczka polskiego popu dopiero się rozkręca

2023-02-09 10:30
Roksana Węgiel
Autor: Artur Zawadzki/REPORTER

Miała zaledwie 13 lat, gdy wygrała pierwszą edycję The Voice Kids i szybko udowodniła, że postawienie na nią było doskonałą decyzją. Roksana Węgiel robi dziś spektakularną karierę muzyczną, a sukcesów mogą pozazdrościć jej dużo starsi od niej artyści i artystki. Wygrana Eurowizja Junior, statuetka MTV EMA czy ponad milion obserwujących na Instagramie - to zaledwie kilka z osiągnięć tej piosenkarki.

Zostanie gwiazdą muzyczną było jej pisane. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że choć przyszłość wiązała ze sportem, zupełnie przypadkiem odkryła, że potrafi śpiewać i to lepiej niż 90% jej rówieśników? Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle, czyli w miejscowości, w której dorastali także Michał Szpak i Ralph Kaminski. Artystka początkowo nie planowała jednak kariery muzycznej. Chociaż jako mała dziewczynka zagrała główną rolę w teledysku disco-polo, zamiast na scenę, ciągnęło ją na matę. Roxie była bowiem zawodniczką judo. Jeden wyjazd i zabawa w karaoke zmieniły jej życie na zawsze. Gdy zaśpiewała utwór My, Cyganie, wszyscy wiedzieli, że mają do czynienia z przyszłą diwą polskiego popu. 

Roksana Węgiel - początki

Przełomem dla kariery Roksany Węgiel okazał się być jej udział w programie The Voice Kids. Zaledwie 12-letnia jaślanka zaśpiewała przed jurorami utwór Halo z repertuaru Beyonce. Wystarczyło tylko kilka wersów, by w jej stronę odwrócili się wszyscy trenerzy. Roxie przyjechała jednak na casting, mając jedno marzenie - znaleźć się w drużynie Edyty Górniak. Spełniło się. Prowadzona przez wokalistkę nastolatka dotarła do finału show i wygrała. Chwilę później jej kariera nabrała niesamowitego rozpędu.

Zwycięstwo w The Voice Kids umożliwiło Roksanie reprezentowanie naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Wokalistka poleciała do Mińska z utworem Anyone I Want To Be, którego początkowo nie była pewna. Pewni go byli na szczęście widzowie i internauci. To właśnie za sprawą głosów online Roksana Węgiel wygrała konkurs jako pierwsza Polka w historii! 

Roksana Węgiel - kariera muzyczna

Wytwórnia piosenkarki postanowiła kuć żelazo, póki gorące. W czerwcu 2019 roku na sklepowych półkach pojawił się debiutancki longplay 14-letniej artystki, na którym znalazły się znane już fanom hity Żyj oraz Anyone I Want To Be, a także premierowe Lay Low, Dobrze jest, jak jest i Potrafisz. Krążek szybko pokrył się platyną, czyniąc z Roksany prawdziwą księżniczkę polskiego popu. Idąc za ciosem, jeszcze w tym samym roku gwiazda wyruszyła w pierwszą trasę koncertową i zaprezentowała reedycję płyty. Sprzedaż CD umożliwiła jej odebranie Bestsellera Empiku. W 2019 roku piosenkarka została też nagrodzona statuetką MTV EMA dla Najlepszego Polskiego Wykonawcy. Wow!

Roksana Węgiel - zmiany

Rok 2020 przyniósł wielkie zmiany nie tylko na świecie, ale i w karierze Roxie. Wokalistka pożegnała się z wytwórnią i rozpoczęła karierę na własną rękę. Przedsmakiem nowej ery w jej twórczości był kawałek Tajemnice, który powstał we współpracy z Pawbeatsem na potrzeby filmu Tajemniczy Ogród, w którym artystka podkładała głos głównej bohaterce. Rok później do sieci trafiły kawałki Korona, Kanaryjski oraz Nowa Ja. Gwiazda ostatecznie postanowiła się odciąć od tego, co było. W dniu swoich 18. urodzin, 11 stycznia 2023 roku, Roksana Węgiel zaprezentowała fanom singiel Ciche szepty, który zapowiada jej drugi album studyjny. Ten, jak mówi, opowie o niej najwięcej i będzie stanowić podsumowanie wszystkiego, co wydarzyło się w jej życiu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Stąd też wymowny tytuł 13+5. 

CO TUTAJ SIĘ DZIEJE

#cicheszepty

Taki odlot z kochaną Dorotką

Love this song<3 Taki poranek dziś w @ddtvn

l'm blind

Szczęśliwego 2023

Tańczę sobie

Happy! Widzieliście już najlepszą kolekcje Tousa?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze