Roksana Węgiel

i

Autor: Artur Zawadzki/REPORTER

Roksana Węgiel - spektakularna kariera przed osiemnastką! Księżniczka polskiego popu dopiero się rozkręca

2023-12-13 4:30

Miała zaledwie 13 lat, gdy wygrała pierwszą edycję The Voice Kids i szybko udowodniła, że postawienie na nią było doskonałą decyzją. Roksana Węgiel robi dziś spektakularną karierę muzyczną, a sukcesów mogą pozazdrościć jej dużo starsi od niej artyści i artystki. Wygrana Eurowizja Junior, statuetka MTV EMA czy ponad milion obserwujących na Instagramie - to zaledwie kilka z osiągnięć tej piosenkarki.

Zostanie gwiazdą muzyczną było jej pisane. Jak inaczej wytłumaczyć fakt, że choć przyszłość wiązała ze sportem, zupełnie przypadkiem odkryła, że potrafi śpiewać i to lepiej niż 90% jej rówieśników? Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle, czyli w miejscowości, w której dorastali także Michał Szpak i Ralph Kaminski. Artystka początkowo nie planowała jednak kariery muzycznej. Chociaż jako mała dziewczynka zagrała główną rolę w teledysku disco-polo, zamiast na scenę, ciągnęło ją na matę. Roxie była bowiem zawodniczką judo. Jeden wyjazd i zabawa w karaoke zmieniły jej życie na zawsze. Gdy zaśpiewała utwór My, Cyganie, wszyscy wiedzieli, że mają do czynienia z przyszłą diwą polskiego popu. 

Roksana Węgiel - początki

Przełomem dla kariery Roksany Węgiel okazał się być jej udział w programie The Voice Kids. Zaledwie 12-letnia jaślanka zaśpiewała przed jurorami utwór Halo z repertuaru Beyonce. Wystarczyło tylko kilka wersów, by w jej stronę odwrócili się wszyscy trenerzy. Roxie przyjechała jednak na casting, mając jedno marzenie - znaleźć się w drużynie Edyty Górniak. Spełniło się. Prowadzona przez wokalistkę nastolatka dotarła do finału show i wygrała. Chwilę później jej kariera nabrała niesamowitego rozpędu.

Zwycięstwo w The Voice Kids umożliwiło Roksanie reprezentowanie naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji 2018. Wokalistka poleciała do Mińska z utworem Anyone I Want To Be, którego początkowo nie była pewna. Pewni go byli na szczęście widzowie i internauci. To właśnie za sprawą głosów online Roksana Węgiel wygrała konkurs jako pierwsza Polka w historii! 

Roksana Węgiel - kariera muzyczna

Wytwórnia piosenkarki postanowiła kuć żelazo, póki gorące. W czerwcu 2019 roku na sklepowych półkach pojawił się debiutancki longplay 14-letniej artystki, na którym znalazły się znane już fanom hity Żyj oraz Anyone I Want To Be, a także premierowe Lay Low, Dobrze jest, jak jest i Potrafisz. Krążek szybko pokrył się platyną, czyniąc z Roksany prawdziwą księżniczkę polskiego popu. Idąc za ciosem, jeszcze w tym samym roku gwiazda wyruszyła w pierwszą trasę koncertową i zaprezentowała reedycję płyty. Sprzedaż CD umożliwiła jej odebranie Bestsellera Empiku. W 2019 roku piosenkarka została też nagrodzona statuetką MTV EMA dla Najlepszego Polskiego Wykonawcy. Wow!

Roksana Węgiel - zmiany

Rok 2020 przyniósł wielkie zmiany nie tylko na świecie, ale i w karierze Roxie. Wokalistka pożegnała się z wytwórnią i rozpoczęła karierę na własną rękę. Przedsmakiem nowej ery w jej twórczości był kawałek Tajemnice, który powstał we współpracy z Pawbeatsem na potrzeby filmu Tajemniczy Ogród, w którym artystka podkładała głos głównej bohaterce. Rok później do sieci trafiły kawałki Korona, Kanaryjski oraz Nowa Ja. Gwiazda ostatecznie postanowiła się odciąć od tego, co było. W dniu swoich 18. urodzin, 11 stycznia 2023 roku, Roksana Węgiel zaprezentowała fanom singiel Ciche szepty, który zapowiada jej drugi album studyjny. Ten, jak mówi, opowie o niej najwięcej i będzie stanowić podsumowanie wszystkiego, co wydarzyło się w jej życiu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Stąd też wymowny tytuł 13+5. 

XD

"Każdej Nocy" live with @Pawbeats

#slavicgirl

Dziubek na fotach od zawsze hahha #bigonthesmallscreen #tiktokawardsid2023 #ekspresikanttaid2023

Dziś premiera "ŁOBUZA" Co sądzicie?

"Łobuz" feat. Beata Kozidrak już o północy!

#lobuz feat ICONIC BEATA KOZIDRAK!!! Już jest!!! A tutaj mojemu nie podoba się strój, w którym nagrywam tik toka XD (dystans) Nagrywajcie wersje ze swoimi łobuzami haha

Wypatrujcie mnie na banerach, bo już dziś rusza moja nowa kampania z Tezenisem!

Dzień na planie nowości soon!

Bombastic side eye