Gwiazdy

"Rodzina zastępcza". Dzieci z serialu po latach. Majka ma już czwórkę dzieci, a Zosia i Eliza to prawdziwe piękności!

Jak zmieniły się dzieciaki z serialu "Rodzina zastępcza"? Sprawdzamy, jak po kilkunastu latach od zakończenia serialu wyglądają: Majka, Filip, Romek, Zosia, Eliza, a także Wojtek, Dorotka, Piotrek i Pawełek? Kto z nich związał się z show-biznesem, a kto poszedł inną drogą? Co wiemy o serialowych dzieciach Kwiatkowskich?

Spis treści

 1. "Rodzina zastępcza": serial, który znali wszyscy 
 2. Dzieciaki z serialu "Rodzina zastępcza" 
 3. Grali dzieci i nastolatków, a dziś są już dorośli. Jak zmienili się młodzi aktorzy z "Rodziny Zastępczej"? 

"Rodzina zastępcza": serial, który znali wszyscy 

Rodzina zastępcza to polski serial obyczajowo- komediowy, który był emitowany na antenie telewizji Polsat w latach 1999 - 2009. Perypetie rodziny Kwiatkowskich cieszyły się dużą oglądalnością i doczekały 329 odcinków w 18 seriach. 

W główne role w serialu wcielali się Piotr Fronczewski i zmarła w 2010 roku Gabriela Kownacka. W obsadzie "Rodziny zastępczej" znaleźli się także m.in. Jarosław Boberek, Maryla Rodowicz, Joanna Trzepiecińska czy Tomasz Dedek

Czytaj także: Pamiętacie Mirkę z "M jak miłość"? Tak dziś wygląda aktorka Andżelika Piechowiak

Dzieciaki z serialu "Rodzina zastępcza" 

Fabuła serialu skupiała się wokół Anki i Jacka Kwiatkowskich, którzy wychowywali dwójkę swoich dzieci: Majkę i Filipa. Rodzina przysposobiła Romka z domu dziecka, a przypadek sprawił, że oprócz niego przyjęli pod dach jeszcze dwie dziewczynki: Zosię i Elizę. Przez jakiś czas w ich domu mieszkało także rodzeństwo: Dorotka i Wojtek, których ojciec był alkoholikiem. Później małżeństwo otoczyło opieką także bliźniaków Piotrka i Pawełka, którym zmarła babcia. W domu Kwiatkowskich zawsze panował gwar i nie brakowało zabawnych sytuacji. Wiernym przyjacielem rodziny był pies Śliniak. 

Dziecięce role w serialu "Rodzina Zastępcza" zagrali: 

 • Monika Mrozowska jako Majka,
 • Sergiusz Żymełka jako Filip,
 • Aleksander Ihnatowicz jako Romek,
 • Aleksandra Szwed jako Eliza,
 • Misheel Jargalsaikhan jako Zosia,
 • Michał Włodarczyk jako Wojtek,
 • Wiktoria Gąsiewska jako Dorotka,
 • Jakub Zdrójkowski jako Piotruś,
 • Adam Zdrójkowski jako Pawełek.

Grali dzieci i nastolatków, a dziś są już dorośli. Jak zmienili się młodzi aktorzy z "Rodziny Zastępczej"? 

Od zakończenia emisji serialu "Rodzina zastępcza" w Polsacie minęło już czternaście lat. Sprawdziliśmy, jak potoczyły się dalsze losy dziecięcej obsady uwielbianej przez Polaków telenoweli. Część z nazwisk do dziś przewija się w polskim show- biznesie, ale o części aktorów już nie słychać. Jak potoczyły się ich losy? Czym się zajmują i jak wyglądają? Sprawdź w poniższej galerii!