Robot kuchenny cię podsłuchuje? Jak to możliwe? [WIDEO]

2019-06-19 11:53
Robot kuchenny
Autor: YouTube/Kay

Na każdym kroku słyszymy, że smartfony i laptopy nas podsłuchują. Jak się okazuje, nie tylko one. Francuscy użytkownicy odkryli, że najnowsze roboty kuchenne, które od niedawna można zakupić w sklepach sieci Lidl mają wbudowany mikrofon! Co więcej, są one narażone także na ataki hakerskie. Jak to możliwe? Czy robot kuchenny z Lidla rzeczywiście podsłuchuje osoby z niego korzystające? Dowiedz się z ESKA.pl.

Robot kuchenny z mikrofonem podsłuchuje użytkowników. Do takiego szokującego wniosku doszli francuscy użytkownicy, którzy postanowili sprawdzić zawartość wyprodukowanego na zlecenie sklepów Lidl robota kuchennego Mr. Cuisine Connect marki Silvercrest. Produkt trafił do sprzedaży 3 czerwca i skusił wielu klientów stosunkiem funkcjonalności do swojej niewysokiej ceny. Robot jest nie tylko wyposażony w panel dotykowy, ale nawet daje możliwość połączenia się z siecią Wi-Fi. Dwaj Francuzi - Alexis Viguié i Adrien Albisetti, badając funkcje ekranu, odkryli, że ma on również wbudowany mikrofon, który może podsłuchiwać użytkowników.

Robot kuchenny podsłuchuje? Lidl odpowiada

Opisane i opublikowane w sieci odkrycie wywołało burzę. Do zarzutów postanowili się ustosunkować sami przedstawiciele Lidla. Michel Biero, kierownik ds. Zakupów w Lidl France skomentował zajście, tłumacząc, że robot kuchenny rzeczywiście posiada mikrofon, ale jest on nieaktywny. Jaki jest zatem powód umieszczenia go w produkcie kuchennym? Mężczyzna wyjaśnił, że jest on w ten sposób testowany na wprowadzenie w przyszłości poleceń głosowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze