GWIAZDY

Reprezentowała Polskę na Eurowizji, teraz była w jury. Kasia Moś nie porwała europejskiej publiczności

2024-02-22 11:41

Preselekcje do Eurowizji jak co roku wywołały sporo emocji. Tym razem o wyborze reprezentanta Polski zadecydowała 5-osobowa komisja. Jedną z osób oceniających eurowizyjne propozycje była Kasia Moś. Wokalista sama próbowała swoich sił na eurowizyjnej scenie, jednak jej utwór nie porwał europejskiej publiczności.

Wyborowi reprezentanta na Eurowizję co roku towarzyszą wielkie emocje. W świetle zmian zachodzących w Telewizji Polskiej publiczny nadawca podjął decyzję o przeprowadzeniu w tym roku preselekcji wewnętrznych. Zgodnie z zapowiedziami o tym, kto poleci do Szwecji, by reprezentować nasz kraj na eurowizyjnej scenie, zadecydowali członkowie 5-osobowej komisji. Jedyną kobietą oceniającą eurowizyjne propozycje artystów marzących o wzięciu udziału w konkursie była Kasia Moś. Co ciekawe - wokalistka jako jedyna nie zagłosowała na zwycięski utwór "The Tower" od Luny. Artystka dość nisko oceniła też singiel "WITCH-ER (Tarohoro)" Justyny Steczkowskiej, przyznając mu zaledwie 4 punkty. Fani Eurowizji z pewnością pamiętają, że Moś sama reprezentowała nasz kraj w 2017 roku z "Flashlight". Jej propozycja nie porwała jednak Europy, mimo że miała ona wielkie wsparcie wśród polskiej publiczności. 

To dlatego Justyna Steczkowska przegrała z Luną? Jeden z jurorów nie przyznał jej ANI JEDNEGO punktu

LUNA o Eurowizji

Kasia Moś w jury preselekcji

Kasia Moś kilkukrotnie próbowała swoich sił w preselekcjach do Eurowizji. Udało jej się wygrać je w 2017 roku z utworem "Flashlight", który został doskonale przyjęty przez polskich fanów konkursu. Wsparcie rodaków nie przełożyło się jednak na wyniki w maju. Kasia Moś awansowała co prawda do finału, ale zajęła w nim 22. miejsce. To trzeci najgorszy wynik w historii Polski w konkursie, jeśli chodzi o finał Eurowizji. Niżej uplasowali się jedynie Monika Kuszyńska i Isis Gee.

Quiz. Polacy na Eurowizji. Wielki sukces Górniak i sromotna porażka Tul. Jakie miejsca zajęli reprezentanci?

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy od łatwego. Które miejsce zajęła Edyta Górniak?