Gwiazdy

Renata Gabryjelska była gwiazdą "Złotopolskich", a później zniknęła. Jak dziś wygląda serialowa Ewa? Czas zdecydowanie działa na jej korzyść!

2024-05-10 15:31

Renata Gabryjelska zasłynęła rolą Ewy Kowalskiej w serialu "Złotopolscy". Śliczna aktorka i modelka, choć kariera stała przed nią otworem, na długie lata zniknęła z show- biznesu. W tym czasie wyszła za mąż i ukończyła wymarzony kierunek studiów. Dziś ma 51 lat i... zachwyca! Jak się zmieniła?

Spis treści

  1. Renata Gabryjelska grała Ewę w serialu "Złotopolscy" 
  2. Renata Gabryjelska zniknęła na długie lata. Dlaczego? 
  3. Renata Gabryjelska stanęła po drugiej stronie kamery 
  4. Renata Gabryjelska jest już po pięćdziesiątce. Jak wygląda? 

Renata Gabryjelska grała Ewę w serialu "Złotopolscy" 

"Złotopolscy" to serial Telewizji Polskiej, emitowany w latach 1997- 2010. W jedną z największych piękności w serialu, Ewę, wcieliła się aktorka Renata Gabryjelska.

Grana przez nią postać była żoną Jerzego Kowalskiego i wielką miłością Tomka Gabriela. Bohaterka telenoweli nie miała łatwego życia. Gdy dowiedziała się o nieuczciwych interesach swojego męża chciała od niego uciec. Ten jednak doprowadził ją najpierw do załamania nerwowego, a potem depresji. Znęcał się nad nią psychicznie, w wyniku czego trafiła do szpitala psychiatrycznego.

Renata Gabryjelska w serialu "Złotopolscy" grała do 2003 roku. 

Renata Gabryjelska zniknęła na długie lata. Dlaczego? 

Zanim Gabryjelska trafiła na plan "Złotopolskich", miała już na koncie tytuł pierwszej wicemiss Polonia (1993 rok). Praca jako modelka była dla niej przepustką do aktorskiej kariery. Poza wspomniana już telenowelą, zagrała także między innymi w filmach: "Piękna Warszawianka", "Girl Guide", a także serialu "Tygrysy Europy". 

Ku zaskoczeniu widzów, wraz z rozstaniem się ze "Złotopolskimi", śliczna aktorka zniknęła z ekranów. Okazuje się, że powodem wycofania się Renaty Gabryjelskiej z show- biznesu była miłość. 

Pisano, że jestem „królową życia”, miałam dużo pracy, mnóstwo znajomych, ale w tym świecie nie było miłości, za którą bardzo tęskniłam. Czystej, prawdziwej, czułej, bez stawiania warunków, z dala od fleszy. Czułam się zmęczona, nie na swoim miejscu. Miałam wrażenie, że tracę kontrolę nad własnym życiem, chciałam być bardziej sprawcza - wyznała w wywiadzie dla VIVY

W życiu aktorki pojawiła się miłość, która "wywróciła jej życie do góry nogami". Renata Gabryjelska wyszła za założyciela i byłego prezesa RMF FM, Stanisława Tyczyńskiego, który swego czasu znajdował się na liście najbogatszych Polaków. Tworzą zgodne małżeństwo już od ponad dwudziestu lat. 

Czytaj także: Julia Rosnowska była gwiazdą serialu "Julia". Aktorka przeszła ogromną metamorfozę!

Renata Gabryjelska stanęła po drugiej stronie kamery 

Była aktorka postawiła także na rozwój osobisty. Chociaż była już absolwentką prawa, postanowiła zacząć studia reżyserskie  w Warszawskiej Szkole Filmowej i Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy.

W 2017 zrealizowałam marzenie swojego życia i pojechałam na trekking w Himalaje - Mount Everest Base Camp (5364 m.n.p.m). Z tej wyprawy powstał ośmioodcinkowy serial "Moc Dziewuch" - można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Gabryjelskiej. 

Choć jako reżyserka, zrealizowała wiele filmów, na uwagę zasługuje anglojęzyczny film fabularny “Safe Inside”, który jest dostępny na platformach streamingowych całego świata. 

Renata Gabryjelska jest już po pięćdziesiątce. Jak wygląda? 

Serialowa Ewa niedawno znów pokazała się publicznie. 51-latka wróciła do modelingu i wróciła na wybieg w pokazie MMC. Była aktorka wciąż wygląda rewelacyjnie i zachwyca urodą! 

Zobacz w galerii, jak się zmieniła Renata Gabryjelska. 

Anna Guzik jakiej nie znacie. Aktorka schudła 14 kilogramów!

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz kultowe seriale z lat 90.? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Serial "Słoneczny patrol" opowiadał o ratownikach z...
Słoneczny Patrol