WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Remont przedszkoli i szkoły podstawowej w gminie Rawicz

2018-12-12 9:43

Cieplej, oszczędniej, ładniej. W dwóch przedszkolach i szkole podstawowej w gminie Rawicz korzystając z dofinansowania unijnego przeprowadzono solidne remonty.

- Inwestycja była potrzebna ze względów ekologicznych dlatego, że no strasznie tutaj zadymialiśmy i zatruwaliśmy nasze osiedle tutaj Sarnowa a druga strona też no ekonomia jak najbardziej przemawiała za tym żeby tutaj złożyć ten wniosek. W tej chwili jesteśmy najbardziej ekologiczną szkołą w okolicy, która, dzięki której możemy tutaj powiedzieć, że jesteśmy zieloną szkołą - mówi Michał Gródka, dyrektor szkoły w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 2 w Rawiczu.

- Dzięki tym pracom znacznie nam obniżyły się rachunki za centralne ogrzewanie oraz mamy możliwość regulacji ogrzewania w salach. Zostały docieplone ściany zewnętrzne i stropodach, została wykonana elewacja zewnętrzna - dodaje Małgorzata Lis, dyrektor przedszkola nr 3. Zmiany doceniają także dzieci.

No jest dużo ładniej, z zewnątrz szkoła jest taka kolorowa i w ogóle i nawet jak teraz jest tak brzydko to ona się tak wyróżnia i się przyjemnie do niej chodzi i lekcje tak szybko mijają.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Modernizację placówek w Gminie Rawicz, która kosztowała ponad 3 miliony 300 tys. złotych wsparła Unia Europejska. Dofinansowanie z WRPO 2014+ wyniosło ponad 2 miliony 700 tys. Na jakie jeszcze inwestycje można otrzymać unijne wsparcie? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jeszcze do końca roku wnioski można składać w ramach konkursu: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.