Remont przedszkoli i szkoły podstawowej w gminie Rawicz

2018-12-12 9:43
WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Cieplej, oszczędniej, ładniej. W dwóch przedszkolach i szkole podstawowej w gminie Rawicz korzystając z dofinansowania unijnego przeprowadzono solidne remonty.

- Inwestycja była potrzebna ze względów ekologicznych dlatego, że no strasznie tutaj zadymialiśmy i zatruwaliśmy nasze osiedle tutaj Sarnowa a druga strona też no ekonomia jak najbardziej przemawiała za tym żeby tutaj złożyć ten wniosek. W tej chwili jesteśmy najbardziej ekologiczną szkołą w okolicy, która, dzięki której możemy tutaj powiedzieć, że jesteśmy zieloną szkołą - mówi Michał Gródka, dyrektor szkoły w Zespole Szkolno Przedszkolnym nr 2 w Rawiczu.

- Dzięki tym pracom znacznie nam obniżyły się rachunki za centralne ogrzewanie oraz mamy możliwość regulacji ogrzewania w salach. Zostały docieplone ściany zewnętrzne i stropodach, została wykonana elewacja zewnętrzna - dodaje Małgorzata Lis, dyrektor przedszkola nr 3. Zmiany doceniają także dzieci.

No jest dużo ładniej, z zewnątrz szkoła jest taka kolorowa i w ogóle i nawet jak teraz jest tak brzydko to ona się tak wyróżnia i się przyjemnie do niej chodzi i lekcje tak szybko mijają.

WRPO Leszno
Autor: Eska WRPO Leszno

Modernizację placówek w Gminie Rawicz, która kosztowała ponad 3 miliony 300 tys. złotych wsparła Unia Europejska. Dofinansowanie z WRPO 2014+ wyniosło ponad 2 miliony 700 tys. Na jakie jeszcze inwestycje można otrzymać unijne wsparcie? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Jeszcze do końca roku wnioski można składać w ramach konkursu: „Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej”.

Jak unijne pieniądze zmieniają południową Wielkopolskę - o tym w kolejnych wydaniach audycji. Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze