Red Bull

i

Autor: Red Bull

Red Bull Soundclash 2022. Tymek i Otsochodzi - transmisja na żywo

2022-06-25 18:01

Red Bull SoundClash to muzyczny pojedynek, który wychodzi poza utarte schematy grania na żywo. W sobotę, 25 czerwca w warszawskiej hali COS Torwar zmierzy się dwóch utalentowanych raperów młodego pokolenia – Tymek i Otsochodzi - wraz ze swoimi zespołami. Każdy z nich będzie miał kilka rund, żeby podbić serca publiczności, bo to właśnie ona, siłą swoich gardeł, zadecyduje o tym, kto zostanie zwycięzcą!

To coś więcej niż koncert – na widzów czekają specjalnie na tę okazję przygotowane numery i aranże kawałków własnych oraz „rywala”, a także goście specjalni każdego z artystów. Czego jeszcze możemy się spodziewać? „Z mojej strony neo punk rocka i dużo skakania.” – zdradza Tymek. To będzie wieczór pełen wrażeń i zaskoczeń, a nawet… pierwszych razów!”. „Ja mega się jaram i mam wrażenie, że w pełni się przygotowuję. (…) Pierwszy raz gram całą sztukę z własnym zespołem. Zmieniamy aranżacje, kminimy nad każdym najmniejszym elementem – to jest żywa muzyka.” – opowiada o przygotowaniach do Red Bull SoundClash Otsochodzi. 

Kto okaże się lepszy w tym pojedynku? Przekonamy się już 25 czerwca! Zmagania artystów można oglądać od godziny 20:00, zarówno na miejscu wydarzenia, jak i online, w transmisji dostępnej na stonie www.redbull.pl/soundclash. 

FORMAT WYDARZENIA

Red Bull SoundClash to wyjątkowe wydarzenie muzyczne, podczas którego zmierzą się ze sobą dwie gwiazdy wraz ze swoimi zespołami. Celem jest podbicie serc publiczności – to ona zdecyduje o wyniku pojedynku. Artyści wystąpią na przeciwległych scenach, a sama rywalizacja przebiegać będzie według precyzyjnie określonego scenariusza:

Pierwsze zadanie postawione przed Tymkiem i Otsochodzi to wykonanie własnej wersji znanego hitu spoza ich repertuaru.W drugiej rundzie artyści wejdą w buty rywala, by „przejąć” utwór wykonywany na sąsiedniej scenie i grać go dalej w swojej stylistyce. Trzecia runda to niepowtarzalna szansa, by usłyszeć kawałki Tymka i Otsochodzi w nietypowych wersjach – nietypowe dla nich gatunki muzyczne narzuci DJ. W finale na każdej ze scen pojawią się goście specjalni, którzy mogą przesądzić o losach pojedynku!

Red Bull SoundClash to wydarzenie, podczas którego publiczność ma okazję poznać artystów z zupełnie innej strony i usłyszeć ich w wyjątkowym, przygotowanym specjalnie na tą okazję, repertuarze. Spektakularny muzyczny show nawiązuje do tradycji bitew jamajskich soundsystemów, które od połowy ubiegłego wieku rywalizują ze sobą na nagrania i specjalne, sceniczne wykony. David „RamJam” Rodigan, prawdziwy ojciec chrzestny kultury soundclash, który tworzył ją i promował przez ostatnie 40 lat, porównywał takie muzyczne spotkania soundsystemów do meczu bokserskiego albo godowej walki zwierząt – bo chodzi w nich przede wszystkim o to, żeby wygrać, ale też w jak najbardziej widowiskowy sposób!