Record Store Day 2021 - rapowe klasyki trafią na winyle. Wśród tytułów O.S.T.R., Tede oraz Fisz/Emade

2021-04-08 12:26
Record Store Day 2021 - rapowe klasyki trafią na winyle. Wśród tytułów O.S.T.R., Tede oraz Fisz/Emade
Autor: freeimages.com/Fabricio Scaff

Record Store Day to wielkie święto winyli, które w Polsce zadomowiło się na dobre. Wśród specjalnych premier pojawiły się tytuły, które zaliczane są do prawdziwych klasyków i warto mieć je w kolekcji. Specjalne wydawnictwa przygotowali Tede, O.S.T.R. oraz Fisz/Emade.

Record Store Day to wielkie święto fanów płyt winylowych, które obchodzone jest na całym świecie. Idea jest prosta, zwrócić uwagę na nośniki fizyczne i wrócić do czasów, gdy po dany krążek szło się prosto do sklepu. Stąd wydawnictwa szykowane na Record Store Day są w małych dropach i tylko dostępne w sklepach stacjonarnych lub ewentualnej sprzedaży wysyłkowej danego dnia. Tutaj nie ma miejsca na preorder, swoje w kolejce czasami trzeba odstać, a w tym roku warto, bo przygotowano bardzo konkretne wydawnictwa.

Wigor Mor W.A. w wywiadzie dla Eska.pl

Specjalne wydawnictwa O.S.T.R.-a, Tedego oraz Fisza i Emade na Record Store Day

Wytwórnia Asfalt Records ogłosiła specjalne wydawnictwa z okazji Record Store Day, a wśród nich prawdziwe klasyki. Jak pisze wytwórnia:

  • O.S.T.R. - Jazz w wolnych chwilach

Już 12 czerwca! Wśród nowości O.S.T.R. “Jazz W Wolnych Chwilach” zremasterowany przez Joe Caithnessa specjalnie na potrzeby edycji 4LP 2021. Album w ramach RSD wytłoczono na zjawiskowych czerwonych splatterach (każdy z 4 winyli ma wagę 180 gram i został zapisany z prędkością 33 ⅓ RPM). Muzyce towarzyszy wydanie ze znakomitymi komiksowymi ilustracjami autorstwa Michała Arkusińskiego, które na potrzeby nowego opakowania przemodelował Jacek Rudzki (Znajomy Grafik). Solidna porcja (grubo ponad 2h materiału) technicznego rapu O.S.T.R., który “Jazzem W Wolnych Chwilach” ugruntował pozycję lidera na scenie hip-hop.

  • Tede - Wyścig szczurów

2021 jest rokiem jubileuszowym dla TEDE, bowiem artysta obchodzi 20 lecie swojej solowej działalności. W 2001 roku raper debiutował głośnym albumem „S.P.O.R.T.”, dlatego po dwóch dekadach postanowiliśmy wytłoczyć okazjonalny, limitowany maxisingiel z utworem "Wyścig Szczurów". Poza oryginalną wersją utworu na płycie znajdzie się instrumental oraz remiksy. Zremasterowany przez Sir Micha materiał muzyczny został wytłoczony na ciężkim 200-gramowym, czarnym krążku, przy prędkości zapisu 33 1/3 RPM. Nakład limitowany do 700 egzemplarzy - nigdy nie będzie wznawiany w żadnej formie, tylko na #RSD2021 12 czerwca!

  • Fisz/Emade - Opowieści z podwórkowej ławki

“Opowieści z podwórkowej ławki” to najbardziej klasyczna odsłona rapujących braci Fisza (Bartosz Waglewski) i Emade (Piotr Waglewski), którym towarzyszy Inespe (Piotr Rybak). Album po raz pierwszy w historii zostanie wydany na nośniku winylowym, dlatego specjalnie na tę okazję ENVEE przygotował dedykowany⁠ remaster. Płyta dokładnie w terminie czerwcowego RSD 2021 będzie obchodziła 22 urodziny - tym samym muzyka RHX towarzyszy rozwijającej się kulturze hip-hop już od 8036 dni (policzyliśmy to). Za sprawą Oskara Podolskiego (OESU.), który zajął się opracowaniem graficznym jubileuszowego wydania zapewniamy: edycja będzie nieszablonowa, bezkompromisowa, nawiąże do złotych czasów panowania samplera Akai MPC, a w środku nie zabraknie zdjęć, które znalazły się też na okładce “Opowieści z podwórkowej ławki” z 1999 roku.

Warto się pośpieszyć, bo ilość jest mocno limitowana, a zainteresowanie jest bardzo duże.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze