Quiz kuchnia PRL. Czy pamiętacie jedzenie z dawnych czasów? 11/11 oznacza, że jedliście!

i

Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News Quiz kuchnia PRL. Czy pamiętasz jedzenie z dawnych czasów? Młodzi złapią się za głowę!

TEST WIEDZY

Quiz kuchnia PRL. Czy pamiętasz jedzenie z dawnych czasów? 11/11 zdobędą najlepsi

2024-07-11 8:57

Jedzenie PRL-u pamiętają głównie ludzie po 40. roku życia i nie mamy wątpliwości, że poradzą sobie z naszymi pytaniami. Natomiast młodzi nie mają raczej szans na komplet punktów, a co więcej będą zszokowani tym, co jedli ich rodzice czy dziadkowie. Jakie jedzenie kiedyś było na topie? Jak wyglądała kuchnia PRL? Quiz do rozwiązania czeka na was!

Quiz kuchnia PRL przygotowaliśmy z myślą o osobach, które chcą sobie przypomnieć potrawy z przeszłości. A tych było co niemiara. Zanim jednak przygotowało się obiad dla całej rodziny należało spędzić sporo czasu w peweksowych kolejkach. Często też do pełni smaku danej potrawy brakowało poszczególnych produktów. Wydaje się też, że z każdym kolejnym rokiem jedzenie PRL wskakiwało na coraz wyższy poziom. Wiele dań przywędrowało do nas ze wschodu, ale przede wszystkim z zachodu. Mnóstwo przepisów naszych dziadków przetrwało do dziś. Czy pamiętacie jedzenie z PRL? 11/11 oznacza, że jedliście i kojarzycie poszczególne dania oraz ich nazwy. Do dzieła i powodzenia!

PRL QUIZ z historii. Tylko osoby ze słoniową pamięcią zdobędą komplet punktów!

Motoryzacyjne klasyki PRL na szczecińskiej Łasztowni

Quiz kuchnia PRL. Czy pamiętacie jedzenie z dawnych czasów? 11/11 oznacza, że jedliście!

Pytanie 1 z 11
Na początek coś banalnego. Co sypało się na chleb w czasach PRL?
Chleb