Quiz

i

Autor: Canva

quizy

Quiz dla mistrzów ortografii. U czy Ó? RZ czy Ż? Sprawdź, co pamiętasz z lekcji polskiego!

2023-09-26 15:05

Myślisz, że masz ortografię w małym palcu? Doskonale znasz zasady i umiesz poprawnie zapisać wszystkie usłyszane słowa? Mamy dla ciebie quiz, który sprawdzi, czy możesz tytułować się mianem prawdziwego mistrza ortografii. U czy Ó? RZ czy Ż? Oto jest pytanie! Przed tobą 12 pytań. Odpowiedzieć poprawnie na mniej niż 8 to wstyd.

Quiz ortograficzny sprawdzi, jak dobrze znasz własny język. Nie od dziś wiadomo, że język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Obcokrajowcy często mają problem z wymówieniem poszczególnych słów, a co dopiero z zachowaniem zasad ortograficznych. Ba! Wielu Polaków, dla których przecież język polski jest językiem ojczystym, ma problem z poprawną pisownią. Chwała słownikom w telefonach komórkowych, które nierzadko ratują przed strzeleniem ortograficznej gafy!

U czy Ó? RZ czy Ż? Quiz ortograficzny

Ten quiz sprawdzi, czy jesteś mistrzem ortografii. Przed tobą 12 pytań. Twoim zadaniem jest wybrać poprawny zapis danego słowa. To wcale nie takie oczywiste! Szczególnie trudne jest pytanie 6. Przeglądając fora internetowe, łatwo zauważyć, jak wiele osób ma problem z poprawnym napisaniem TEGO słowa. Daj znać, jak ci poszło. Masz komplet punktów?

Viki Gabor o Opolu, urodzinach i polskim szkolnictwie

U czy Ó? RZ czy Ż? Quiz ortograficzny

Pytanie 1 z 12
Wybierz poprawny zapis: