Przerwa świąteczna w szkole 2022 - od kiedy do kiedy? Ile dni wolnego od szkoły?

2022-12-20 15:11
święta
Autor: pexels/cottonbro studio cottonbro studio

Świąteczna przerwa w grudniu 2022 to znakomity moment, by odpocząć od codziennych obowiązków i spotkać się z bliskimi. Jednak w tym roku liczba dni wolnych może nie wszystkich satysfakcjonować. Kiedy wypadają dni wolne od szkoły? Ile dni trwać będzie przerwa świąteczna 2022?

Przerwa świąteczna w szkole 2022 to niesamowicie wyczekiwany czas przez wszystkich uczniów. Grudzień, w związku ze świętami i Nowym Rokiem, niesie ze sobą sporo możliwości do odpoczynku. Dni wolne w grudniu 2022 to świetny moment, by pomóc w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia lub wyjechać z rodziną w góry. Niestety, tegoroczne święta nie są zbyt korzystnie dla pracowników, którzy liczyli na odrobinę odpoczynku od obowiązków zawodowych. Na szczęście, odrobinę inaczej wygląda ta sytuacja w przypadku uczniów. Wielu z nich zastanawia się kiedy jest wolne w grudniu 2022 i ile dni trwa przerwa świąteczna. Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje kalendarz roku szkolnego z dużym wyprzedzeniem, dlatego to, kiedy jest wolne w Święta Bożego Narodzenia 2022 nie jest żadną tajemnicą.

Boże Narodzenie 2022 - ozdoby DIY. Te dekoracje zrobisz sam!

Te gwiazdy przyjadą do Polski w 2023 roku

Boże Narodzenie 2022 - ile dni wolnego?

Uczniowie w 2022 roku będą mieli w tym czasie dziesięć dni wolnego (łącznie z weekendami). Jednak kilka dni później, bo 6 stycznia, przypada kolejne wolne. Tego dnia obchodzimy Święto Trzech Króli.

Gwiazdy, które kochają święta. W tym czasie ich domy wyglądają jak z bajki

Przerwa świąteczna w szkole 2022 - od kiedy do kiedy?

Grudniowa przerwa świąteczna 2022/23 rozpoczyna się w piątek, 23 grudnia. Powrót do szkoły zaplanowano dopiero na 2 stycznie 2023 roku. Dzięki temu, że 1 stycznia 2023, czyli Nowy Rok również jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, uczniowie mogą liczyć na aż 10 dni odpoczynku od nauki.

Sonda
Liczysz na opady śniegu w święta?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze