Prognoza pogody na styczeń ZAŁAMUJE. Wróci sroga zima!

2022-01-12 11:25
Śnieżyca w Polsce
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Pogoda nie przestaje zaskakiwać. Meteorolodzy ostrzegają, że przed nami ocieplenie, który szybko zostanie zepchnięte przez siarczysty mróz. Sroga zima naprawdę powróci! Kiedy można spodziewać się drastycznego spadku temperatury? Wskaźniki na termometrach spadną mocno poniżej zera. Długoterminowa prognoza pogody zdradza wszystko.

Sroga zima wraca do Polski! Długoterminowa prognoza pogody na styczeń 2022 może mocno załamać wszystkich tych, którzy liczyli na to, że wiosna przyjdzie szybciej. Ostatnie tygodnie przyniosły nam wiele zmian w atmosferze. Można powiedzieć, że aura zmieniała się jak w kalejdoskopie. Po silnym ochłodzeniu wskaźniki na termometrach ponownie okazały temperatury dodatnie, by już za moment informować o panującym na zewnątrz mrozie. Meteorolodzy nie mają złudzeń, że silne załamanie pogody dopiero przed nami. Zgodnie z prognozą synoptyczną przygotowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w środę w Polsce zapanowały dodatnie temperatury. Eksperci ostrzegają jednak, że ocieplenie w styczniu nie będzie trwało długo. Za chwilę ponownie poczujemy, co to znaczy sroga zima. Czeka nas dwucyfrowy mróz?

Sonda
Jakiej chcesz zimy 2022?

Mróz w Polsce 2022. Przed nami sroga zima?

Długoterminowe prognozy pogody nie napawają optymizmem. Wszystko wskazuje na to, że przed nami przeplatanka ciepła i zimna. IMGW zapowiada, że początku ochłodzenia należy spodziewać się w niedzielę. Redaktorzy serwisu Fani Pogody dodają, że najzimniej będzie w nocy z wtorku na środę. Wtedy to wskaźniki na termometrach mogą pokazać nawet -20 stopni! Oczywiście nie są to dokładne prognozy. Na szczegółowe informacje trzeba jeszcze zaczekać kilka dni.

ESKA XD #039 - TIKTOK TRENDY 2022, STRANGER THINGS 4, RAJSKIE WAKACJE BEZ ŚNIEGU
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze