Powrót do szkół 2021 tylko dla zaszczepionych? Minister edukacji odpowiada!

2021-05-08 18:38
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie/ materiały prasowe Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Furtka powrotu do szkół otwarta tylko dla uczniów zaszczepionych? Powrót do szkół 2021 zbliża się wielkimi krokami! Jeszcze w tym miesiącu wszyscy uczniowie mają powrócić do nauki w trybie stacjonarnym. Czy stanie się tak jednak pod warunkiem, że wszystkie osoby uczęszczające do szkół się zaszczepią? Minister edukacji odpowiada!

Powrót do szkół 2021 tylko dla zaszczepionych. Podczas jednej z najnowszej konferencji prasowych minister edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że jeszcze w tym miesiącu, czyli w maju wszyscy uczniowie powrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Z tego też tytułu w sieci pojawiło się wiele zapytań i insynuacji związanych z powrotem do placówek szkolnych. Jedną z bardziej nurtujące kwestii, jest program szczepień, który w ostatnim czasie bardzo przyspieszył. Czy będzie on również obowiązywał uczniów? 

Czy zaszczepienie się przeciw COVID-19 będzie przepustką powrotu do szkół? Zapytany o to Przemysław Czarnek postanowił odpowiedzieć, jak czytamy na portalu wiadomosci.gazeta.pl. Jak wiemy częściowy powrót do szkół już się rozpoczął, a wraz z końcem tego miesiąca do nauki w trybie stacjonarnym powrócą już wszyscy uczniowie. Z kolei w wakacje każdy uczeń będzie miał już możliwość się zaszczepić, przez co rodzi się pytanie, czy powrót do szkół we wrześniu będzie możliwe tylko i wyłącznie dla uczniów którzy przyjęli szczepionkę. Dokładna odpowiedź ministra edukacji widnieje poniżej!

Powrót do szkół 2021 tylko dla zaszczepionych?

Powrót do szkół 2021 od września tylko dla zaszczepionych uczniów? - Wydaje mi się że nie będzie takiego obowiązku tak jak w przypadku dorosłych. Ale są to tylko rzeczy, które mi się wydają, te decyzje nie zapadają w Ministerstwie Edukacji. - wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze