Powrót do szkół 2021 tylko dla zaszczepionych? Minister edukacji odpowiada!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
Autor: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie/ materiały prasowe Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie

Furtka powrotu do szkół otwarta tylko dla uczniów zaszczepionych? Powrót do szkół 2021 zbliża się wielkimi krokami! Jeszcze w tym miesiącu wszyscy uczniowie mają powrócić do nauki w trybie stacjonarnym. Czy stanie się tak jednak pod warunkiem, że wszystkie osoby uczęszczające do szkół się zaszczepią? Minister edukacji odpowiada!

Powrót do szkół 2021 tylko dla zaszczepionych. Podczas jednej z najnowszej konferencji prasowych minister edukacji, Przemysław Czarnek oznajmił, że jeszcze w tym miesiącu, czyli w maju wszyscy uczniowie powrócą do nauki w trybie stacjonarnym. Z tego też tytułu w sieci pojawiło się wiele zapytań i insynuacji związanych z powrotem do placówek szkolnych. Jedną z bardziej nurtujące kwestii, jest program szczepień, który w ostatnim czasie bardzo przyspieszył. Czy będzie on również obowiązywał uczniów? 

Czy zaszczepienie się przeciw COVID-19 będzie przepustką powrotu do szkół? Zapytany o to Przemysław Czarnek postanowił odpowiedzieć, jak czytamy na portalu wiadomosci.gazeta.pl. Jak wiemy częściowy powrót do szkół już się rozpoczął, a wraz z końcem tego miesiąca do nauki w trybie stacjonarnym powrócą już wszyscy uczniowie. Z kolei w wakacje każdy uczeń będzie miał już możliwość się zaszczepić, przez co rodzi się pytanie, czy powrót do szkół we wrześniu będzie możliwe tylko i wyłącznie dla uczniów którzy przyjęli szczepionkę. Dokładna odpowiedź ministra edukacji widnieje poniżej!

Powrót do szkół 2021 tylko dla zaszczepionych?

Powrót do szkół 2021 od września tylko dla zaszczepionych uczniów? - Wydaje mi się że nie będzie takiego obowiązku tak jak w przypadku dorosłych. Ale są to tylko rzeczy, które mi się wydają, te decyzje nie zapadają w Ministerstwie Edukacji. - wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Kiedy powrót do szkół? Koniec zdalnego nauczania
Najnowsze