Powrót do nauki zdalnej przesądzony? Te dane mogą zaniepokoić uczniów!

2021-09-23 10:36
Nauka zdalna
Autor: Anna Golaszewska/East News

Rok szkolny 2021/22 rozpoczął się w trybie stacjonarnym. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i ponadpodstawowych uczęszczają na zajęcia odbywające się w ich placówkach. Czy za kilka tygodni miałoby się to jednak zmienić? Dane publikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki mogą zaniepokoić. Czy powrót do nauki zdalnej jest nieunikniony?

Nauka zdalna w roku szkolnym 2021/22 jest już właściwie pewna? Dane opublikowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki mogą zaniepokoić uczniów, którzy obawiają się, że szkoły ponownie zostaną zamknięte. Taka sytuacja miała miejsce w październiku 2020 roku, kiedy to po zaledwie kilku tygodniach zajęć prowadzonych w trybie stacjonarnym nastąpiło ich zawieszenie.

Na oficjalnym profilu Ministerstwa Edukacji i Nauki na Twitterze codziennie publikowane są dane dotyczące funkcjonowania przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Najnowsze z nich mówią o tym, że obecnie 7735 szkół ponadpodstawowych działa w trybie stacjonarnym, 76 w trybie mieszanym, a 1 w trybie zdalnym. To mniej, niż w poprzednim dniu, kiedy to w trybie stacjonarnym działało 7751 placówek. Czy uczniowie rzeczywiście mają się czego obawiać?

Sonda
Chciałbyś powrotu nauki zdalnej?

Nauka zdalna pewna?

Patrząc na dane publikowane przez MEiN, można odnieść wrażenie, że sytuacja z zeszłego roku może się powtórzyć. Minister edukacji uspokaja jednak i zapewnia, że na ten moment nie ma żadnych podstaw, by podjąć decyzję o ponownym zawieszeniu zajęć stacjonarnych. Sytuacja epidemiologiczna znacznie różni się od tej z zeszłego roku, kiedy zarówno uczniowie, jak i nauczyciele nie byli zaszczepieni. Ministerstwo Edukacji i Nauki podkreśla jednak, że jest przygotowane na różne scenariusze.

Te incydenty będą się zdarzały. (...) Przytłaczająca większość szkół pracuje normalnie i jesteśmy przekonani, że tak będzie również w kolejnych miesiącach. Czy mamy pewność? Nie mamy żadnej pewności, bo pandemia nas zaskakuje i może nas zaskoczyć również i tym razem - mówił minister edukacji na początku września. 

Teledyski kręcone w szkole! Pamiętasz je wszystkie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze