Edyta Górniak

i

Autor: AKPA // screen z YouTube'a

GWIAZDY

Porażka Górniak w preselekcjach do Eurowizji. WYNIK wielkim szokiem. To wszystko na 30-lecie jej historycznego sukcesu!

2024-02-21 14:56

Telewizja Polska ujawniła pełne wyniki tegorocznych preselekcji do Eurowizji. Jak się okazało, jedną z artystek, które zgłosiły swój utwór, była Edyta Górniak. Piosenkarka, która może pochwalić się najlepszym wynikiem w historii naszego kraju na Eurowizji, zajęła dalekie miejsce.

Edyta Górniak zapisała się na kartach historii Konkursu Piosenki Eurowizji, zajmując 2. miejsce w 1994 roku z utworem "To nie ja". Mimo że w kwietniu minie 30 lat od tego wielkiego sukcesu, żadnemu z pozostałych reprezentantów naszego kraju nawet nie udało się do niego zbliżyć. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Luna z piosenką "The Tower". Czy wygra? Tego dowiemy się w maju. Wielkim szokiem dla wszystkich bez wątpienia okazał się fakt, że oprócz Justyny Steczkowskiej, która w przeszłości reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie, na udział w tegorocznej Eurowizji zdecydowała się też Edyta Górniak. Telewizja Polska ujawniła pełne wyniki preselekcji, przedstawiając listę 22 utworów, które zostały docenione przez członków 5-osobowej komisji. W rankingu znalazła się Edyta Górniak z niewydanym utworem "I Remember". Artystka uplasowała się jednak na dalekim miejscu.

Eurowizja 2024 - TVP ujawniło najlepszą 20 preselekcji. Na liście... Edyta Górniak!

UPS! Blanka nie zna hitów Ich Troje i Górniak. Britney za to doskonale!

Edyta Górniak na Eurowizji 2024

W tym roku Edyta Górniak będzie świętować 30. rocznicę swojego sukcesu na Eurowizji. Jak wynika z listy opublikowanej przez TVP, artystka planowała celebrować na eurowizyjnej scenie w Malmo. Jej utwór "I Remember" nie został jednak doceniony. Gwiazda znalazła się dopiero na 12. miejscu z liczbą 5 punktów. Tyle samo otrzymał między innymi Pan Savyan z viralowym kawałkiem "W Kolorku Amaretto". Wyżej niż Edyta Górniak uplasowali się natomiast Izabela Zabielska, Krystyna Prońko czy Natasza. Spodziewaliście się takiego obrotu spraw? 

Warto wspomnieć, że Edyta Górniak próbowała już swoich sił w preselekcjach do Eurowizji w 2016 roku. Wówczas zajęła 3. miejsce, tuż za Michałem Szpakiem i Margaret.