Polska w finale Eurowizji 2024. To ona pojawi się w Malmo!

i

Autor: Martin Meissner/Associated Press/East News Polska w finale Eurowizji 2024. To ona pojawi się w Malmo!

PODJĘTO DECYZJĘ

Polska w finale Eurowizji 2024. To ona pojawi się w Malmo!

2024-05-10 13:58

Eurowizja 2024 sprawia, że serca fanów konkursu biją szybciej. Największe wrażenie zrobiła piosenka z Holandii, Włoch, a także Irlandii, która początkowo nie była w gronie faworytów. Furorę robi też propozycja z ciepłej Chorwacji, a także Szwajcarii. Jednak dla wielu osób 68. Konkurs Eurowizji nie jest już tak ekscytujący jak miało to miejsce jeszcze tydzień temu. Wszystko za sprawą odpadnięcia Luny w półfinale wydarzenia. Aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę i pamiętać o tym, że Polska w finale Eurowizji 2024 i tak się pojawi! Jak to możliwe? Poznajcie szczegóły już teraz.

Spis treści

  1. Polska w finale Eurowizji 2024 - reprezentantka

Polska w finale Eurowizji 2024 miała zrobić furorę, a jednocześnie stać się cichym faworytem do miejsca w ścisłej dziesiątce. Ostatecznie ku zaskoczeniu wszystkich Luna z piosenką pt. The Tower zajęła niską pozycję w półfinale, nie dostając się tym samym do wielkiego finału, który odbędzie się wieczorem, 11 maja. Mało kto spodziewał się takiego obrotu sprawy nawet w najczarniejszym scenariuszu. Internauci ocenili nasz występ za dobry, a przynajmniej taki, który powinien zostać zakwalifikowany do głównego wydarzenia. Co więcej, mało kto spodziewał się, że do wielkiego finału awansuje Luksemburg, Słowenia, czy nawet bardzo kontrowersyjna Finlandia.

Domagano się jej dyskwalifikacji. Teraz to jedna z faworytek do zwycięstwa

Eurowizja 2024. Tak kiedyś wyglądała Luna! Odkopaliśmy stare zdjęcia Aleksandry Wielgomas. Można się zdziwić!

Polska w finale Eurowizji 2024 - reprezentantka

Polska na Eurowizji pojawia się od 1994 roku. Od tamtego czasu już kilka razy nie udawało się nam dostać do wielkiego finału. Furory w Europie nie zrobił Ivan i Delfin z piosenką "Czarna dziewczyna", Lidia Kopania z piosenką "I Don't Wanna Leave", czy Magdalena Tul w 2011 roku z utworem "Jestem". W ostatnich latach awansować do finału nie zdołał Rafał Brzozowski z piosenką "The Ride". Z kolei w 2022 roku 12. miejsce w finale zajął Krystian Ochman, a w 2023 Blanka z hitem "Solo" uplasowała się na 19. pozycji. Passa dwóch awansów do finałów została przerwana w 2024 roku.

Eurowizja 2024 - faworyci. To oni mają największe szanse na wygraną

Na Eurowizji 2024 nie pojawi się Luna, ale Polska będzie reprezentowana przez inną lubianą gwiazdę naszej sceny muzycznej. Chodzi o Viki Gabor, która przedstawi punktację polskiego jury. W poprzednich latach rzecznikami jury byli: Ida Nowakowska, Mateusz Szymkowiak, Marcelina Zawadzka, Ola Ciupa, czy Anna Popek. Być może dla Viki Gabor będzie to świetne przetarcie i przypomnienie swojej osoby przed przyszłorocznym zgłoszeniem chęci wzięcia udziału w Eurowizji!

Viki Gabor pojedzie na dorosłą Eurowizję?! "Coś tam już myślałam"