Polska płyta w Top 30 prestiżowego notowania. Wyprzedziła Adele, Duę Lipę i Taylor Swift!

2021-10-12 13:45
Mata - Szafir
Autor: Youtube.com/SBM Label

Polska muzyka od kilku lat niesamowicie się rozwija. W ostatnim czasie wielu polskich artystów odnosi niesamowite sukcesy, których pozazdrościć im mogą nawet międzynarodowe gwiazdy. Teraz kolejny album z naszego kraju znalazł się na liście 30 najczęściej słuchanych płyt w znanej aplikacji streamingowej. Kto odniósł ten sukces?

Polska płyta w Top 30 prestiżowego notowania. Wyprzedziła Adele, Duę Lipę i Taylor Swift! Niesamowity sukces jednego z polskich artystów. Jego nowa płyta znalazła się w trzydziestce najchętniej słuchanych albumów ostatniego tygodnia. Mowa o aplikacji Spotify, czyli aktualnie najpopularniejszego źródła streamingu muzyki na świecie. Spotify co tydzień publikuje tak zwane Spotify Charts, czyli notowania przedstawiające najchętniej słuchane propozycje. 11 października w notowaniu Global Albums znalazł się... Mata! Jego najnowszy krążek zatytułowany Młody Matczak stał się absolutnym hitem. Wszystkie piosenki z albumu zdominowały listę Spotify Top 50 Polska, co spowodowało, że awansował do międzynarodowego podsumowania. Warto zaznaczyć, że Młody Matczak wyprzedził takie płyty jak 25 Adele, folklore Taylor Swift czy debiutancką płytę Duy Lipy.

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!

Mata - Młody Matczak. Lista piosenek

 1. IKEA (intro)
 2. Blok (skit)
 3. Blok
 4. SKUTE BOBO
 5. La la la (oh oh) ft. White 2115
 6. Nasza klasa ale to DRILL
 7. 2001
 8. WE DON’T KNOW WHO DID THIS BEAT IF IT’S…
 9. Faka
 10. Szmata
 11. Kurtz
 12. 67-410
 13. Skit (skit)
 14. 15, 2 (FREESTYLE)
 15. Patoreakcja
 16. Papuga ft. Quebonafide, Malik Montana
 17. Dzwoni Papuga (skit)
 18. Kiss cam
 19. Szafir
 20. Bros before hoes (skit)
 21. Młody Bachor (outro)
Sonda
Lubisz piosenki Maty?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze