Kiedy koniec zimy? Najpierw ŚNIEŻYCA! Pogoda 16-dniowa dla Polski

i

Autor: freeimages.com/photographer/greyman-42624 Śnieżyca

Atak zimy w Polsce 2019 - alerty pogodowe IMGW dla kilku województw! Gdzie najgorzej?

2019-01-05 12:43

Pogoda w nowym roku nie rozpieszcza. IMGW wydało ostrzeżenia pogodowe dla kilku województw.

Atak zimy w Polsce 2019 - alerty pogodowe IMGW dla kilku województw. Gdzie możemy spodziewać się nagłych zjawisk pogodowych? Pogoda na początku roku niestety nie rozpieszcza. Większość mieszkańców Polski musi uważać na silny wiatr, deszcz oraz opady śniegu. Sprawdź, jaką pogodę przewiduje się w twoim regionie.

Zamknięta część molo w Sopocie! Wszystko przez sztorm i wysoki poziom wody! [AUDIO]

Atak zimy w Polsce 2019

Południowa część naszego kraju przywitała weekend z ostrzeżeniami pogodowymi. Po raczej łagodnej aurze w grudniu, styczeń rozpoczął się intensywnymi opadami śniegu, a w niektórych rejonach polski IMGW wydało nawet ostrzeżenia drugiego stopnia, co oznacza wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Czeka nas nagły atak zimy.

Alerty pogodowe IMGW

W kilku województwach obowiązują alerty pierwszego stopnia. W województwie śląskim do godziny 12 w sobotę, w lubelskim i świętokrzyskim do godziny 15, natomiast w podkarpackim do godziny 18. Bardzo uważać należy jednak przez cały weekend - alerty drugiego stopnia obowiązują w województwach śląskim i małopolskim oraz podkarpackim aż do niedzielnego wieczora. W niektórych miejscach może spaść nawet do 35 cm śniegu. Intensywne opady przewidywanie są także w południowej części Mazowsza.