Pogoda na kwiecień 2023. Wielkanoc deszczowa, potem uderzenie ciepła

2023-03-10 15:49
Wielkanoc
Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Internauci już teraz poszukują odpowiedzi na pytanie, jaka będzie pogoda w kwietniu. Właśnie w tym miesiącu obchodzimy Wielkanoc. Chyba wszyscy liczyli na to, że święta upłyną pod znakiem słońca i wiosennej aury. Najnowsze prognozy długoterminowe mogą rozczarować. W świąteczne dni spodziewany jest deszcz.

Spis treści

  1. Pogoda na Wielkanoc 2023

Jaka będzie pogoda w kwietniu? Pierwsze miesiące 2023 roku okazały się sporym zaskoczeniem. Styczeń przywitał nas ekstremalnym jak na tę porę roku ociepleniem. 1 stycznia wskaźniki na termometrach pokazały nawet 18 stopni! Kolejne tygodnie udowodniły jednak, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Szczególnie zimno zrobiło się na przełomie lutego i marca. Jak mogliśmy dowiedzieć się z prognoz długoterminowych, temperatury w marcu 2023 kształtują się poniżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Ocieplenie zapowiadane jest dopiero w okolicach 19 marca. W związku z niesprzyjającą aurą za oknem coraz więcej osób poszukuje odpowiedzi na to, jak kształtują się prognozy pogody na kwiecień. W przyszłym miesiącu obchodzimy Wielkanoc i chyba wszyscy liczyli na to, że święta upłyną pod znakiem wiosennej aury. Synoptycy zapowiadają uderzenie ciepła, ale niestety po Wielkanocy. Ta zapowiada się deszczowo.

Kiedy Wielkanoc 2023? W tym roku święta wypadają późno!

Shake Your Eska #25 | Blinding Lights

Pogoda na Wielkanoc 2023

Jaka pogoda na Wielkanoc? Najnowsze prognozy nie napawają optymizmem. Jak dowiadujemy się z prognoz długoterminowych, Niedziela Wielkanocna i lany poniedziałek zapowiadają się deszczowo. Oznaczałoby to, że kolejny rok z rzędu nie będziemy mogli cieszyć się w tych wyjątkowych dniach słońcem. Uderzenie ciepła zapowiadane jest na drugą połowę kwietnia. Warto jednak podkreślić, że są to prognozy długoterminowe i należy traktować je z dystansem.

Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze