Pogoda na długi weekend niemiłym zaskoczeniem. Będzie bardzo zimno, ale czy sypnie śniegiem?

2021-10-24 12:38
Cmentarz
Autor: ANETA ZUREK / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Jako że 1 listopada wypada w poniedziałek, Polacy mogą cieszyć się aż trzema dniami wolnymi od pracy. By móc zaplanować sobie wszelkiego rodzaju aktywności na ten czas, warto wiedzieć z wyprzedzeniem, jak prezentuje się prognoza pogody. Sypnie śniegiem, a może nastąpi ocieplenie? Eksperci nie mają wątpliwości!

Pogoda na długi weekend to coś, z czym powinien zapoznać się każdy, kto planuje wyruszyć w podróż lub ma zaplanowane na ten czas jakiekolwiek aktywności na świeżym powietrzu. W tym roku, dzięki temu, że 1 listopada wypada w poniedziałek, Polacy mogą cieszyć się nie dwoma, a aż trzema dniami wolnymi od pracy i zajęć dydaktycznych w szkołach. Zdecydowana większość z pewnością spędzi ten czas na przygotowaniach do Wszystkich Świętych. Co roku miliony Polaków decydują się na podróż w rodzinne strony, by odwiedzić groby bliskich osób, które odeszły, a policja apeluje o ostrożność na drogach. Tego dnia właściwie na każdym kroku można spotkać patrole policyjne, które pilnują porządku na ulicach. By dobrze przygotować się do wykorzystania długiego weekendu, warto sprawdzić, jak prezentuje się prognoza pogody. Eksperci pogodowi nie mają wątpliwości, czego możemy się spodziewać w dniach 30 oraz 31 października, a także 1 listopada.

Sonda
Czy wybierasz się 1 listopada na groby?

Pogoda na długi weekend

Jaka będzie pogoda na Wszystkich Świętych? To pytanie jest jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Tym razem święto zostanie poprzedzone weekendem, co z pewnością ułatwi zorganizowanie podróży czy też zaplanowanie jego obchodów. Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w długi weekend czeka nas znaczne ochłodzenie. Do Polski zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego, co skutkować będzie gwałtownym spadkiem temperatury. 1 listopada na północnym wschodzie Polski temperatura może spaść do nawet do –2 stopni Celsjusza. W najcieplejszym momencie dnia wskaźniki na termometrach pokażą od –2 do +6 stopni Celsjusza. Na wschodzie i południowym wschodzie kraju można spodziewać się również opadów deszczu. Bardziej optymistyczne prognozy przedstawia jednak serwis Fani Pogody, według którego w długi weekend może nastąpić minimalne ocieplenie. Dokładną prognozę pogody poznamy dopiero na kilka dni przed 1 listopada.

Daria niczym Amy Winehouse. Magiczne wykonanie w ESKA Live
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze