Piotr Rubik - nowa piosenka Dokąd z Olivią Wieczorek i Marcinem Januszkiewiczem VIDEO

2017-11-20 12:15
Piotr Rubik w teledysku Dokąd
Autor: youtube.com/polskadlaswiata Piotr Rubik w teledysku Dokąd

Nowa piosenka Piotra Rubika "Dokąd" z udziałem Olivii Wieczorek i Marcina Januszkiewicza wspiera dzieci poszkodowane przez wojnę.

Piotr Rubik "Dokąd" nowa piosenka to część akcji Polska dla Świata - wspierającej odbudowę szkoły w Syrii. Olivia Wieczorek, wokalistka, którą poznaliśmy w Małych Gigantach i która reprezentowała Polskę na Eurowizji dla dzieci, śpiewa w tym utworze z aktorem i wokalistą Marcinem Januszkiewiczem, towarzyszy im Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka. Muzykę do piosenki „Dokąd" napisał Piotr Rubik, a słowa Marcin Januszkiewicz. 

Polska dla Świata - co to za akcja

Piosenka Dokąd to tylko jeden z elementów akcji Polska dla Świata. Jak czytamy na stronie akcji, organizatorzy pragną poprzez projekt „Polska dla Świata” uwrażliwić osoby na biedę i trudną sytuację osób, zmagających się z ciężarem wojny. "Celem akcji jest uświadomienie naszemu społeczeństwu ciągle niepewnej sytuacji wielu ofiar wojen i przemocy na całym świecie. Szczególnie chcemy pochylić się nad naszymi Braćmi i Siostrami z Bliskiego Wschodu. Codziennie wielu z nich jest poddanych nieludzkim cierpieniom i dlatego ich los nie może nam być obojętny. Aby zrealizować tę idee Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjowało przygotowanie Oratorium prześladowanych za wiarę zatytułowanego: „Z POWODU MOJEGO IMIENIA”. z tekstami Zbigniewa Książka i muzyką Piotra Rubika. Projekt inicjatywy obejmuje organizacje kilkunastu koncertów Oratorium z promocją dotychczasowych działań Polaków w niesieniu pomocy ofiarom współczesnej wojny na Bliskim Wschodzie, a także zbiórką funduszy na odbudowę zniszczonej szkoły w Homs w Syrii. Jest to pomoc 1500 dzieciom, które czekają na konkretny gest. Każdy z nas poprzez uczestnictwo w koncercie może przyłączyć się do wzniecania nadziei, że los tysiąca syryjskich może ulec poprawie i będą mogli w spokoju odbudowywać swoje życie i zniszczone miasta."

Najnowsze