Piosenki świąteczne wszech czasów. Tych hitów nie może zabraknąć w Boże Narodzenie!

2022-11-29 15:57
Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
Autor: YouTube.com/Mariah Carey; screen z filmu " Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You (Make My Wish Come True Edition)" Najlepsze piosenki na Boże Narodzenie 2022.

Piosenki świąteczne to nieodłączny element Bożego Narodzenie. Już kilka tygodni wcześniej można usłyszeć je praktycznie wszędzie - w radiach, galeriach handlowych, nawet na ulicach. Niektórzy już 1 grudnia włączają playlisty z tą wyjątkową muzyką. Jakich utworów nie może na nich zabraknąć? Oto lista najpopularniejszych piosenek.

Piosenki świąteczne znamy wszyscy. Co roku, kiedy zaczyna się okres Bożego Narodzenia, stają się one nieodłączną częścią naszej codzienności. Wiele osób nie może się doczekać tego czasu, ponieważ ma wyjątkowy klimat. Bożonarodzeniową muzykę można podzielić na dwie kategorie: kolędy oraz popowe piosenki świąteczne. Wedle polskiej tradycji te pierwsze mają o wiele poważniejszy wydźwięk i kojarzone są z uroczystościami kościelnymi. To takie tytuły jak Dzisiaj w Betlejem, Cicha noc czy Bóg się rodzi. Piosenki świąteczne odbierane są o wiele lżej i służą głównie jako rozrywka. Nie ma wiele polskich utworów tego gatunku, dlatego też Polacy słuchają głównie utworów po angielsku. Jakich? Mamy dla was listę!

Święta 2022 - pomysły na prezenty. Co kupić pod choinkę?

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt

Najlepsze piosenki świąteczne

Przygotowaliśmy dla was zestawienie najpopularniejszych piosenek, które zawsze stają się hitami w okresie świąt Bożego Narodzenia. To ponadczasowe przeboje, które nigdy nie wyjdą z mody, a których teksty i melodie sprawiają, że święta są właśnie tak wyjątkowe. Sprawdźcie, jakie tytuły dodać do waszych playlist.

Sonda
Jesteś fanem/fanką świątecznych piosenek?
 1. Mariah Carey - All I Want For Christmas Is You
 2. Brenda Lee - Rockin' Around The Christmas Tree
 3. Shakin' Stevens - Merry Christmas Everyone
 4. Bobby Helms - Jingle Bell Rock
 5. Wham! - Last Christmas
 6. Bing Crosby - White Christmas
 7. Frank Sinatra- Let it Snow! Let it Snow! Let it Snow!
 8. Ella Fitzgerald - Jingle Bells
 9. Bruce Springsteen - Santa Claus Is Coming To Town
 10. José Feliciano - Feliz Navidad
 11. Ariana Grande - Santa Tell Me
 12. Michael Bublé - It's Beginning To Look A Lot Like Christmas
 13. Queen - Thank God It's Christmas
 14. Train - Shake Up Christmas
 15. Sia - Snowman
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze