Piosenki na Mundial: TOP 5 hitów z piłkarskich Mistrzostw Świata

2018-05-25 17:11
Piosenki na mundial: TOP 5 hitów z piłkarskich Mistrzostw Świata
Autor: fot./screen/youtube.com/Pitbull Piosenki na mundial

Piłkarskie Mistrzostwa Świata to nie tylko mecze na najwyższym poziomie, ale też świetna muzyka! Na ESKA.pl prezentujemy TOP 5 mundialowych hitów.

Piosenki na mundial to coś co będzie towarzyszyło wszystkim kibicom już od 14 czerwca. Zaczynają się wtedy Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018. Reprezentacje 32 państw zawalczą o zdobycie najważniejszego piłkarskiego trofeum - pucharu świata. Piłkarzy do walki będzie zagrzewać nowy hymn MŚ 2018, a na ESKA.pl, oprócz niego, znajdziecie też inne mundialowe przeboje. Poznajcie nasz TOP 5 hitów z piłkarskich Mistrzostw Świata.

Mundial 2018 - piosenka z Rosji zmotywuje piłkarzy! Lepsza niż Koko Euro Spoko?

Autor: brak danych

Rosja na MŚ 2018 w piłce nożnej będzie zagrzewana utworem pt. Drużyna 2018! Sprawdźcie, jak brzmi utwór, który usłyszymy w czasie mundialu!

Ricky Martin - The Cup of Life

The Cup of Life (w wersji hiszpańskiej: La copa de la vida) to piosenka, którą w 1998 roku nagrał Ricky Martin. Piosenka została oficjalnym hymnem XVI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, które odbywały się we Francji w 1998 roku. Słynne "Go! Go! Go! Ale! Ale! Ale!" do dziś jest śpiewane na wielu stadionach.

Vangelis - Anthem Fifa World Cup 2002

Cztery lata po Mundialu we Francji, odbyły się Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii. Hymn na tę okazję przygotował Vangelis - jeden z pionierów muzyki elektronicznej. Ten utwór szczególnie utkwił w pamięci Polakom, bo Mistrzostwa Świata 2002 w Korei i Japonii były naszym pierwszym Mundialem od 16 lat.

Shakira - Waka Waka (This Time for Africa)

Piosenka Waka Waka (This Time for Africa) była oficjalnym hymnem Mundialu 2010, który odbywał się w Republice Południowej Afryki. Równie wielką popularnością co sama piosenka, cieszył się też taniec, który Shakira wykonuje w teledysku. I jeszcze jedna ciekawostka: to własnie podczas kręcenia tego klipu Shakira poznała Gerarda Piqué.

Pitbull, Jennifer Lopez i Claudia Leitte - We Are One (Ole Ola)

We Are One (Ole Ola) to już hit, którego słuchali kibice podczas Mistrzostw Świata Brazylia 2014. Pojawiły się w nim trzy gwiazdy: Pitbull, Jennifer Lopez i brazylijska piosenkarka Claudia Leitte.

Nicky Jam, Will Smith i Era Istrefi - Live It Up

Live It Up - oficjalny hymn Mistrzostw Świata Rosja 2018. To najnowsza piosenka na Mundial. Energiczny i szybki utwór to murowany hit, który kibice zapamiętają na lata! Co ciekawe, oprócz Nicky'ego Jam'a i Ery Istrefii, w piosence śpiewa też aktor Will Smith.

Opole 2018 - Przebój na Mundial. Kto wystąpi podczas koncertu?

Autor: brak danych

Opole 2018 to nie tylko znane nam z poprzednich lat koncerty, ale też muzyczne wydarzenie związane z mundialem 2018!

Najnowsze